Repertuar

IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych - DZIEŃ II

Data wydarzenia:
24 Czerwiec 2018 godz. 16:00 - 21:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Zbliża się IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Dąbrowie Górniczej, który w tym roku organizowany jest w partnerstwie z gminą Piekary Śląskie23-24 czerwca oba miasta rozbrzmią muzyką orkiestr, które zjadą się nie tylko z różnych części kraju, ale i różnych części Europy.

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Dąbrowie Górniczej oraz Przegląd Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich połączą siły i wzajemnie wzbogacą swoje programy. Głównie za sprawą orkiestr, które wystąpią ponad podziałami w miastach Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. IX MFOD rozpocznie się 23 czerwca o 16:00 pod pomnikiem Stanisława Staszica w Dąbrowie, skąd zaproszone orkiestry ruszą Aleją Tadeusza Kościuszki na Plac Wolności przed Pałac Kultury Zagłębia. Tam zagrają wspólne utwory, a następnie, przed dwa dni, prezentować będą swoje programy. Wśród tegorocznych orkiestr znalazły się zespoły nie tylko z Polski, ale również z Chorwacji i Słowacji. Dla publiczności zagra również Orkiestra Rozrywkowa Power of Winds, Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz sygnaliści myśliwscy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Jak zwykle nie zabraknie wielobarwnych mażoretek oraz stałych bywalczyń festiwalu - Zespołu Tanecznego Sukces. W programach orkiestr znajdą się utwory związane z kulturą miejsca ich pochodzenia, lecz także utwory muzyki rozrywkowej i filmowej w nowych aranżacjach, dlatego każdy miłośnik muzyki znajdzie coś dla siebie.

W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY KONCERTY GŁÓWNE PRZENIESIONE DO SALI TEATRALNEJ PKZ

PROGRAM (niedziela, 24 czerwca) 

  • 12:00 - minikoncert na dąbrowskim molo przy Pogorii III

Plac Wolności

  • 16:00 - Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
  • 17:15 - Orkiestra Limena Glazba KUD Lovro Ježek z Chorwacji.
  • 18:30 - Górnicza Orkiestra Dęta Piekary Julian
  • 19:45 - Orkiestra Dęta Złote Surmy (Ukraina)

W tym samych dniach na scenach Kopca Wyzwolenia oraz Placu Śląskich Noblistów w Piekarach Śląskich odbywać się będzie III Przegląd Orkiestr Dętych.

Organizatorami IX Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych są: Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębia. Partnerem festiwalu jest gmina Piekary Śląskie.

WSPÓŁPRACA