Repertuar

IX Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych - DZIEŃ I

Data wydarzenia:
23 Czerwiec 2018 godz. 16:00 - 21:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Zbliża się IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Dąbrowie Górniczej, który w tym roku organizowany jest w partnerstwie z gminą Piekary Śląskie! 23-24 czerwca oba miasta rozbrzmią muzyką orkiestr, które zjadą się nie tylko z różnych części kraju, ale i różnych części Europy.

!!!W związku z kapryśną pogodą, program dzisiejszej odsłony IX Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych uległ małej zmianie.
O godzinie 16:00 Orkiestry ruszą spod Miejskiej Biblioteki Publicznej w kierunku Placu Wolności. Tam odegrają wspólne utwory. Nastepnie wszystkie orkiestry przejdą do Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie na dużej scenie zaprezentują własne programy artystyczne.!!!

Do zobaczenia o 16:00!

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Dąbrowie Górniczej oraz Przegląd Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich połączą siły i wzajemnie wzbogacą swoje programy. Głównie za sprawą orkiestr, które wystąpią ponad podziałami w miastach Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. IX MFOD rozpocznie się 23 czerwca o 16:00 pod pomnikiem Stanisława Staszica w Dąbrowie, skąd zaproszone orkiestry ruszą Aleją Tadeusza Kościuszki na Plac Wolności przed Pałac Kultury Zagłębia. Tam zagrają wspólne utwory, a następnie, przed dwa dni, prezentować będą swoje programy. Wśród tegorocznych orkiestr znalazły się zespoły nie tylko z Polski, ale również z Chorwacji i Słowacji. Dla publiczności zagra również Orkiestra Rozrywkowa Power of Winds, Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz sygnaliści myśliwscy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Jak zwykle nie zabraknie wielobarwnych mażoretek oraz stałych bywalczyń festiwalu - Zespołu Tanecznego Sukces. W programach orkiestr znajdą się utwory związane z kulturą miejsca ich pochodzenia, lecz także utwory muzyki rozrywkowej i filmowej w nowych aranżacjach, dlatego każdy miłośnik muzyki znajdzie coś dla siebie.

W PRZYPADKU NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY KONCERTY GŁÓWNE PRZENIESIONE DO SALI TEATRALNEJ PKZ 

PROGRAM (sobota, 23 czerwca) 

 • 12:00 - minikoncerty w CH Pogoria oraz na dąbrowskim molo przy Pogorii III 
   
 • 16:00 - przemarsz zaproszonych orkiestr spod Muzeum Miejskiego Sztygarka na Plac Wolności
 • 16:45 - wspólne wykonanie ustalonych utworów przez wszystkie orkiestry (Plac Wolności)
 • 17:00 - Górnicza Orkiestra Dęta Bytom
 • 17:45 - Zespół Taneczny Sukces
 • 18:00 - Orkiestra Rozrywkowa Power of Winds
 • 18:45 - Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach
 • 19:00 - Orkiestra Dęta Fatranka ze Słowacji
 • 19:45 - Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach
 • 20:00 - Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej

DZIEŃ II

W tym samych dniach na scenach Kopca Wyzwolenia oraz Placu Śląskich Noblistów w Piekarach Śląskich odbywać się będzie III Przegląd Orkiestr Dętych.

Organizatorami IX Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych są: Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębia. Partnerem festiwalu jest gmina Piekary Śląskie.

WSPÓŁPRACA