Kino

Inlakesh. Ja jestem innym Ty - ZagłębieWood 2018

Data wydarzenia:
04 Październik 2018 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
5 zł

poza Kadrem, czyli kino w podróży to nowy cykl projekcji filmowych połączony ze spotkaniami z podróżnikami oraz twórcami filmów dokumentalnych, organizowany w pałacowym Kinie KADR. Pierwszym wydarzeniem cyklu będzie pokaz filmu Inlakesh - Ja jestem innym Ty, który odbędzie się 4 października o 19:00 w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood 2018. Wspomniany film to niezwykła podróż po Meksyku i Gwatemali autorstwa Michała Szymczaka vel "Pasikonika", z którym spotkamy się po pokazie filmowym.

Gatunek: dokumentalny, fabularyzowany; produkcja: Polska 2017; czas trwania: 94 min
Reżyseria: Michał Szymczak

Opis filmu: Inlakesh to fabularyzowany dokument stworzony w Meksyku i Gwatemali, który przedstawia nam zupełnie odmienne postrzeganie czasu. Typowy Gringo (biały wśród Indian) w garniturze z teczką (Pasikonik) przybywa na ziemię Majów i podróżuje po miastach, górach, dżunglach. Rozmawia z szamanami, zwykłymi ludźmi i potężnymi nauczycielami, których życie i wiedza ukazuje drogę dla ludzkości w Nowej Erze, w którą wg Majów (i innych antycznych kultur) weszliśmy jako ludzkość 21 grudnia 2012 roku. Gringo odwiedza społeczności żyjące w pokoju, harmonii, w zgodzie z naturą, które obrazują nam alternatywny i bardzo postępowy tryb życia. Bohater spotyka się również z jednym z najważniejszych przedstawicieli Starszyzny Majów w Gwatemali i dowiaduje się o zasadach działania ich słynnego Kalendarza.

Poruszająca, głęboka treść inspiruje do pochylenia się nad własną duszą i nawołuje o szacunek dla Matki Ziemi. Przekazywane informacje o czwartym wymiarze Czasu i znaczeniu nowego cyklu Kalendarza Majów mieszają się tutaj z zabawną fabułą, nagrywaną na żywo indiańską muzyką oraz z majańskimi ceremoniami, w których nie każdy może uczestniczyć. Film Inlakesh otrzymał błogosławieństwo i duchowe wsparcie słynnej Shuni Giron. Nan Shuni Giron jest rozpoznawaną na świecie Majańską Strażniczką Dnia Ajq’iij i duchową przewodniczką z Gwatemali. Obrana została Strażniczką Świętego Kalendarza Majów i świętej księgi Popol Vuh przez najwyższe majańskie władze w Gwatemali.

Michał Szymczak - Pasikonik - wędrowiec z kamerą w ręku. Żyje w drodze niezmiennie od 14 lat. Mistrz autostopu, przemierzył z plecakiem i namiotem prawie 50 krajów świata, w 16 z nich mieszkał i imał się różnych prac. Jego domem jest cała planeta Ziemia, choć najczęściej bywa w Ameryce Południowej i Środkowej. Mistyk, nomada i inspirator, studiuje szamanizm i Kalendarz Majów, pracuje z tradycyjną medycyną Indian. Jest adeptem Szkoły Energii Uniwersalnej.Specjalista od dokumentu i groteski, tworzy niezależne, jedyne w swoim rodzaju, kino. Jest twórcą Pasikonizmu, pisze artykuły, prowadzi bloga. Jego celem jest podwyższanie świadomości ludzi i ochrona Matki Ziemi.

Strona internetowa filmu: www.inlakesh.pl
Fanpage filmu: www.facebook.com/InlakeshFilm
Blog Pasikonika Pasikonizm, czyli jak przebudzić w sobie życie: www.pasiko.blogspot.com

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia