Kino

Hamlet - retrasmisja NT Live

Data wydarzenia:
19 Kwiecień 2018 godz. 18:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 26 zł
Ulgowy dla seniorów - 23 zł
Ulgowy dla młodzieży - 20 zł

William Shakespeare (1564-1616)

Tragedia w pięciu aktach (1600-1601)

Nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC Sherlock, Gra tajemnic, Frankenstein transmitowany do kin w cyklu NT Live) wciela się w tytułową rolę w wielkiej tragedii Szekspira. Wyreżyserowany przez Lyndsey Turner i wyprodukowany przez Friedman Productions Sonia spektakl był transmitowany z Barbican Theatre do kin w całej Europie i poza nią 15 października 2015 roku. Szekspirowska tragedia stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. W samej tylko Wielkiej Brytanii transmisję obejrzeli widzowie w 550 kinach. Spektakl reżyseruje Lyndsey Turner współpracująca m.in. z West Endem, the Royal National Theatre, the Royal Shakespeare Company teatrami Broadwayu, a scenografię przygotowała Es Devlin, scenografka współpracująca także z The Metrpolitan Opera (premiera „Otella”, 2015). W trzy lata po premierze zapraszamy na retransmisję spektaklu.

Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczny i szpiegowski zawarte w sztuce. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie stary Hamlet, potężny król Danii, ojciec Hamleta. Koronę przejmuje jego brat Klaudiusz. Wdowa po królu, Gertruda, matka Hamleta, szybko oddaje swoją rękę uzurpatorowi. Hamlet podejrzewa stryja o spisek. Gdy kraj przygotowuje się do wojny, rozpada się książęca rodzina. Zmuszony, by pomścić śmierć ojca, a jednocześnie sparaliżowany stojącym przed nim zadaniem, Hamlet sprzeciwia się swojemu położeniu, działając wbrew rozsądkowi i bezpieczeństwu kraju.

Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania 3 godziny 30 minut.

źródło: nazywowkinach.pl

                                   

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia