Repertuar

Gregorian Grace | wydarzenie o godz. 19:00 zostało odwołane

Data wydarzenia:
17 luty 2024 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
99 zł - 195 zł
Pałac Kultury Zagłębia nie pośredniczy w sprzedaży biletów na to wydarzenie.

17 lutego 2024 o godz. 16:00 i 19:00 w Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi zespół Gregorian Grace - polski zespół, wykonujący chorałową muzykę średniowieczną!

Wydarzenie o godz. 19:00 zostało odwołane. 

Polski zespół Gregorian Grace (nazywany nie raz Polskimi Gregorianami) po serii koncertów w Niemczech, Danii i Holandii wraca do Dąbrowy Górniczej na dwa koncerty 17.02.2024 (g. 16:00 i 19:00), aby ponownie przenieść widzów w świat chorału gregoriańskiego swoim unikalnym brzmieniem. Wsłuchując się w tę piękną harmonię dźwięków będzie można podziwiać starodawne melodie oraz harmonię współbrzmienia różnych stylów i gatunków muzycznych: obok autentycznej i tajemniczej chorałowej muzyki średniowiecza, której poświęcona będzie część rozpoczynająca koncert, zaprezentowane zostaną światowe hity pop, blues i rock, takie jak Ameno, Adiemus, Sound of Silence oraz wiele, wiele innych (niekiedy zaskakujących), które w połączeniu z mistycznym śpiewem gregoriańskim staną się tego wieczoru prawdziwymi dziełami sztuki! Wystąpią śpiewacy i instrumentaliści polskiej sceny muzycznej związani z największymi ośrodkami sztuki w kraju i za granicą, dzięki którym można będzie zanurzyć się w całej palecie barw ludzkiego głosu: od wysokiego sopranu i jego wokaliz głosem białym, poprzez miękki kontratenor, aż do mistycznego, głębokiego basu. Wyobraźnię widzów pobudzą dodatkowo wirtuozowskie improwizacje zespołu instrumentalistów live: skrzypce elektryczne, klarnet, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, instrumenty perkusyjne oraz oryginalne instrumentarium średniowiecza! Koncert Gregorian Grace to niepowtarzalna okazja do tego, aby zanurzyć się w gregoriańskiej delikatności dźwięku i poznać uroki średniowiecznego brzmienia, a także odkryć znaną już muzykę na nowo. To po prostu trzeba przeżyć!

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST GOLDENEARS EVENTS

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia