Kino

Grand OFF 2015: blok 1 - pokaz filmów nagrodzonych na festiwalu

Data wydarzenia:
14 Styczeń 2016 godz. 18:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 5 zł
Ulgowy - brak

Blok 1

"Los Huesos del Frío”/"Cold ́s bones". (Nagroda za najlepszą fabułę. Osoba nagrodzona: Enrique Leal)
czas trwania: 20 minut, produkcja: Hiszpania, reżyser: Enrique Leal

Domi wyrusza w podróż, która ma na celu sprowadzenie brata z powrotem do domu. Podróż w sam środek wojny, głodu i okrucieństwa. Podróż, która ją zmieni na zawsze.

 

"Smutne potwory". (Nagroda za najlepszą reżyserię. Osoba nagrodzona: Justyna Tafel)
czas trwania: 30 minut, produkcja: Polska, reżyser: Justyna Tafel

Księżniczka ma 6 lat i najlepszego tatę na świecie. Tylko ona wie, że jej tata tak naprawdę jest dzielnym rycerzem, który walczy ze strasznym potworem. Najgorsze są noce, kiedy mama ma dyżur w szpitalu, a Księżniczka zostaje w domu sama. Jeśli tata długo nie wraca, to znak, że potwór może zaatakować…

 

"Automatic Fitness". (Nagroda za najlepszą animację. Osoby nagrodzone: Alejandra Tomei & Alberto Coucreiro)
czas trwania: 21 minut, produkcja: Niemcy, reżyser: Alejandra Tomei & Alberto Couceiro

Tragikomedia oparta na pomyśle ciągłego przyspieszenia. Film o szaleństwie codziennego życia, o tym, jak automatycznie zmuszeni jesteśmy żyć, pracować, oddychać, myśleć… istnieć.

 

-------------------------------------------------------------------

Festiwal Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza w Polsce inicjatywa promująca kino niezależne. To również jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie kina niezależnego na całym świecie. Misją Grand OFFu jest zaprezentowanie i wyróżnienie najlepszych niezależnych filmów nadsyłanych z różnych zakątków świata, a także nagrodzenie ich twórców. Realizacja celu odbywa się na drodze  nominowania zgłoszonych produkcji. Laureaci wyłonieni są przez członków Kapituły Grand OFF – reprezentantów środowisk filmowych z 30 krajów świata. Zwieńczeniem festiwalu jest uroczysta ceremonia rozdania nagród – od 2006 roku organizowana w Warszawie, każdorazowo gromadząca 400 wybitnych postaci światowego kina. Po festiwalu wszystkie prezentowane filmy pokazywane są w kinach studyjnych w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce..

Więcej informacji o festiwalu oraz filmach znajdą Państwo na oficjalnej stronie: www.grandoff.eu

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia