Kino

Gimme Danger - Letnie Kino Plenerowe 2018

Data wydarzenia:
25 Sierpień 2018 godz. 21:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

NIESTETY PROGNOZA POGODY NA SOBOTĘ (25 SIERPNIA) NIE JEST OPTYMISTYCZNA, DLATEGO JUŻ DZIŚ INFORMUJEMY, ŻE JUTRZEJSZY, OSTATNI SEANS LETNIEGO KINA PLENEROWEGO ZOSTAJE PRZENIESIONY DO KINA KADR.

Gatunek: dokumentalny, muzyczny; kraj produkcji: USA, 2016; czas trwania: 108 min
Reżyseria: Jim Jarmusch; obsada: Iggy Pop, Ron Asheton, Danny Fields

Jim Jarmusch, twórca Broken Flowers i Patersona, swoim nowym filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi.

Przesiąknięty punkową energią Gimme Danger nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i muzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności. W filmie pojawiają się fragmenty ich niezapomnianych koncertów i największe przeboje, takie jak No Fun czy nieśmiertelne I Wanna Be Your Dog.

Podobnie jak The Stooges i ich muzyka, „Gimme Danger” jest trochę szalony, chaotyczny, pełen emocji, zabawny, prymitywny, a jednocześnie wyrafinowany w najbardziej nieokrzesany sposób. Niech żyją The Stooges!  - Jim Jarmusch.

źródło: gutekfilm.pl