Repertuar

Georgijs Osokins - koncert z okazji urodzin Fryderyka Chopina

Data wydarzenia:
01 Marzec 2020 godz. 17:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
40 zł

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na coroczny koncert z okazji urodzin najwybitniejszego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina. 1 marca o 17:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia przy biało-czarnej klawiaturze fortepianu zasiądzie pianista międzynarodowej sławy Georgijs Osokins!

Georgijs Osokins - jako 19-letni uczestnik XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2015 zapadł w pamięć publiczności, ukazując wyjątkową i nieprzewidywalną osobowość. Jego występy były przez jednych komplementowane, u innych budziły kontrowersje... Ostatecznie jako finalista otrzymał wyróżnienie w konkursie, co zaowocowało zaproszeniem na Festiwal Chopin i Jego Europa w Warszawie. Bilety na jego koncert rozeszły się jak ciepłe bułeczki!

Urodził się 25 kwietnia 1995 w Rydze. Pierwszym wieloletnim pedagogiem artysty był ojciec, prof. Sergejs Osokins. Studia podyplomowe kontynuował u prof. G.G. Schencka w Akademii Muzycznej Roberta Schumanna w Duesseldorfie. Jest zwycięzcą IX Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Moskwie (2014), Konkursu Skriabinowskiego w Paryżu (2009) oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Jurmale (Łotwa, 2010). Koncertował z licznymi cenionymi orkiestrami filharmonicznymi i zespołami kameralnymi w Europie i na świecie. Polscy melomani znają go z wykonań w NOSPR w Katowicach, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, w Filharmonii Narodowej, w Filharmonii Szczecińskiej, z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus w Poznaniu pd. Agnieszki Duczmal, Sinfoniettą Cracovia, z Orkiestrą Kameralną Wratislavia, Orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej z Gdańska. Trasy koncertowe ostatnich sezonów obejmowały występy m.in. w Rosji, USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Kanadzie, Szwajcarii i Niemczech. Od 2 lat pianista występuje jako kameralista z jednym z największych skrzypków naszych czasów - Gidonem Kremerem w ramach jego tria, koncertując w prestiżowych salach koncertowych w Europie. Jego debiutancka płyta z późnymi utworami Chopina wydana przez Piano Classics otrzymała znakomite recenzje kanadyjskich, niemieckich i francuskich pism muzycznych.

W recitalu na scenie Pałacu Kultury Zagłębia zaprezentuje się między innymi właśnie w repertuarze Fryderyka Chopina.

Programu koncertu:

M.Weinberg
Children’s Book Op. 16
F. Chopin
Nocturne in B major Op. 62 No. 1
Mazurek Op. 41 No. 4
Mazurek Op. 50 No. 3
Etiuda Op. 10 No. 5
Etiuda Op. 25 No. 10
Ballada No. 3 Op. 47

(Przerwa)

Bach/Vivaldi
Sicilienne  BWV 596
Bach/Busoni
Largo z  BWV 564
F. Chopin
Sonata No. 3 in h-moll Op. 58

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia