Repertuar

Gasta Mire - koncert z okazji Dnia Świętego Patryka (BRAK BILETÓW)

Data wydarzenia:
16 Marzec 2024 godz. 18:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
BILETÓW BRAK

16 marca o 18:00 w Piwnicy Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert z okazji Dnia Świętego Patryka! Na mniejszej pałacowej scenie wystąpi trio Gasta Mire!

Gasta Mire - od 2012 roku cieszą uszy słuchaczy w całej Polsce - od maleńkich górskich chatek, przez domy kultury aż po sceny ogólnopolskich festiwali.

to instrumentalno-wokalne trio zafascynowane Zieloną Wyspą. Ich muzyka łączy irlandzkie melodie z tekstami inspirowaną wędrówką człowieka przez życie. Być może to właśnie dlatego scena piosenki turystycznej tak ciepło przyjęła ich na swoje deski.

Nazwa zespołu w języku gaelic (tradycyjnym języku Irlandii) znaczy po prostu "szalenie szybko". Każdy, kto kiedykolwiek słuchał irlandzkich jig'ów i reel'i dobrze rozumie, skąd takie określenie.

w roku 2022 zespół na 10 lecie swojej działalności postanowił zrobić prezent swoim fanom i wydać debiutancką płytę. „Irlandzki sen” to 14 utworów: 5 stricte instrumentalnych melodii, po części bezpośrednio zaczerpniętych z Zielonej Wyspy i 9 piosenek autorskich. Każdy ze słuchaczy znajdzie tu coś dla siebie: skoczne melodie, które zmotywują do działania, ballady, które uspokoją po trudach dnia codziennego, proste piosenki, które można podśpiewywać razem z zespołem, czy zmuszające do interpretacji poetyckie teksty.

Obiecujemy, że będzie muzycznie, z przytupem i lirycznie, będzie po prostu EPICKO. Koniecznie ubierzcie coś zielonego!

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Zespół w składzie:
Jolanta Ewa Gacka - skrzypce, śpiew
Michał Kubarski - akordeon
Zbigniew "Siudmy" Siudy - gitara, śpiew

Organizator:
Stowarzyszenie "Na Spotkanie"
Partnerzy:
British School
Patronat medialny:
Radio Danielka

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia