Repertuar

Gala Karnawałowa - Sonori Ensemble

Data wydarzenia:
29 Grudzień 2015 godz. 18:00 - 20:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Parter - 50 zł/ ulgowy - 45zł
Balkon I - 30 zł/ ulgowy - 27zł

W programie najpiękniejsze arie, duety i sceny z oper i operetek w wykonaniu artystów scen europejskich.

Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operetkowe, a także standardy jazzowe czyli niepowtarzalna uczta muzyczna w krainie opery. W programie znajdą się najsłynniejsze sceny z oper: „Traviata“, „Nabucco”, „Lakme“, „Carmen“, „Don Giovanni”, „Opowieści Hoffmanna“, „Porgy and Bess“, „Napój miłosny” i wiele innych. Magię dawnego Wiednia odkryjemy w najpiękniejszych duetach i scenach z operetek Johanna Straussa („Zemsta nietoperza”) i Imre Kalmana („Księżniczka czardasza”). Szampański nastrój wieczoru uzupełniają barwne pieśni neapolitańskie oraz popularne przeboje. Porywający wieczór z muzyką pełną emocji i barw w towarzystwie znakomitych śpiewaków operowych. Całość ubarwiona słowem komentarza. Gala Karnawałowa przygotowana przez artystów z Wiednia, Pragi i Wrocławia to niezapomniany wieczór w krainie najpiękniejszych melodii!

Wykonawcy:

  • Agnieszka Drożdżewska (sopran, Wrocław)
  • Barbara Spitzer (sopran, Wiedeń)
  • Anna Wilczyńska (sopran, Wrocław)
  • Izabela Strzelecka (mezzosopran, Wrocław)
  • Ivo Michl (baryton, Praga)
  • Leszek Solarski (bas, Kraków)

oraz

  • Witold Janusz (fortepian, Wrocław)
  • Prowadzenie: Martyna Witowska (Teatr Ad Spectatores, Wrocław)

czas trwania: 2 godziny (z przerwą)

Grupa Operowa Sonori Ensemble odwiedza Dąbrowę Górniczą nie po raz pierwszy. W czerwcu 2015 roku, odbył się Nadzwyczajny Konccert Galowy w jej wykonaniu oraz występującego gościnnie kwartetu smyczkowego Pakamera. W wyjątkowej scenerii, nad brzegiem jeziora Pogoria III,  grupa zaprezentowała Galę Operowo-operetkową „Opera Świętojańska. Muzyka i Magia", która na długo zapadła widzom w pamięci.

Sonori Ensemble to zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na ważnych scenach Europy, takich jak Národní Divadlo w Pradze, Opera Kameralna w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska, Opera na Zamku w Szczecinie, Piccola Opera w Wiedniu i wielu innych. Są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble, działająca wcześniej jako Grupa Operowa Sonotrio, istnieje od marca 2012 roku i ma już w swoim dorobku około 80 koncertów w kraju i zagranicą. Ze swoim projektem Mozartiada zespół gościł m.in. w Wiedniu i we Wrocławiu. Na przełomie grudnia i stycznia w latach 2013 i 2014 śpiewacy odbyli tournée koncertowe z Galą Karnawałową po Dolnym Śląsku dając kilkanaście koncertów przy pełnych salach m.in.: w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju, Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, w Teatrze Starym w Bolesławcu. Zespół realizował także szereg imprez plenerowych m.in. na Zamku Grodziec czy w uzdrowisku Lądek Zdrój. We wrześniu 2013 r. artyści rozpoczęli występy na terenie Niemiec w ramach imprez Lausitzer Rosengarten.

Do ważniejszych występów grupy należy także: koncert specjalny w Ratuszu Wrocławskim na zamówienie Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocławia z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, dwukrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści wystąpili m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori oraz koncerty galowe w ramach Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką w Żarach oraz podczas PrzyLądka Muzyki w Lądku Zdroju, jak również występ w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavanich” w Jarosławiu. W sezonie karnawałowym 2014/2015 artyści zrealizowali cykl 14 koncertów sylwestrowo-noworocznych, m.in. w Jeleniej Górze, Bolesławcu, Ostrowie Wielkopolskim, Stalowej Woli, Krośnie, Sandomierzu, Tarnobrzegu i innych miastach. W czerwcu 2015 sukcesem zakończyła się trasa koncertowa z projektem Opera Świętojańska, a w szczególności niepowtarzalny plener na akwenie wodnym Pogoria III w Dąbrowie Górniczej oraz  Teatrze Impresaryjnym we Włocławku. Artyści otrzymali także ponowne zaproszenia na festiwale w Żarach i Nowej Soli z nowym programem poświęconym muzyce z filmów i musicali „Viva America“, grupa weźmie także udział w Festiwalu Teatralnym w Tarnobrzegu z programem „Mozartiada“.

W lipcu 2015 grupa operowa wystąpiła z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zielonogórskiej w mieście Forst (Niemcy) oraz w ramach cyklu „Gwiazdy i Piotrków“ w Piotrkowie Trybunalskim. Jesień i zima 2015 stoi zaś pod znakiem koncertów na północy Polski, m.in. w Koszalinie, Kołobrzegu, Świnoujściu oraz na zamku Świdwin.

Artyści Sonori Ensemble w lipcu 2015  r. wystąpili po raz pierwszy we Włoszech w ramach Arezzo Summer Music Festival i zaproszenia na kolejne koncerty we Włoszech, Czechach i na Słowacji.

Zespół stale rozwija się, nawiązując współpracę z kolejnymi instytucjami kultury i nowymi artystami, tworzy także kolejne autorskie projekty artystyczne.

 

Źródło: materiały organizatora

www.sonori.pl

 

SZANOWNI PAŃSTWO PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE NA GALĘ KARNAWAŁOWĄ.

OSOBY SPÓŹNIONE NIE ZOSTANĄ WPUSZCZONE NA SALĘ TEATRALNĄ, BEZ MOŻLIWOŚCI ZWROTU KOSZTU BILETU LUB JEGO WYMIANY

 

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia