Kino

Frida Kahlo. Ikoniczna artystka | Wystawa w kinie

Data wydarzenia:
24 Marzec 2022 godz. 18:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
16 zł

Przebywając w Pałacu Kultury Zagłębia i jego placówkach należy przestrzegać aktualnych wytycznych sanitarno-epidemicznych.
We wszystkich obiektach obowiązuje noszenie maseczek.

Gatunek: dokument, kraj produkcji: Wielka Brytania 2020; czas trwania: 90 min
Reżyseria: Ali Ray

Podróż przez życie jednej z najbardziej rozpoznawalnych ikon kobiecości – Fridy Kahlo. Dokument zrealizowany został we współpracy z tymi, którzy znali Magdalenę Carmen Fridę Kahlo y Calderón osobiście, studiowali jej sztukę i opiekowali się jej dorobkiem. Prezentując kluczowe dzieła i wywiady ze światowej sławy kuratorami, reżyser odkrywa wraz z widzami fascynującą symbolikę i motywy obrazów Kahlo. Wykorzystując medium filmowe, by z bliska przyjrzeć się twórczości Kahlo, ukazuje jej prawdziwy geniusz. Ten osobisty i intymny film  pokazuje nie tylko bogactwo kolorów na obrazach Kahlo, ale też niezrównaną żądzę życia artystki. Dzieła meksykańskiej malarki inspirowane są meksykańską sztuką ludową. Łączą realizm formy z elementami symbolizmu i surrealizmu, zawierają też wątki autobiograficzne.

źródło: fermentkolektiv.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia