Repertuar

Festiwal Oblicza - Lovecraft i jego wpływ na fantastykę

Data wydarzenia:
22 Październik 2022 godz. 12:00
Lokalizacja:
Sala konferencyjna II
Ceny biletów: 
Udział bezpłatny

22 października o 12:00 w Sali Konferencyjnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się prelekcja Lovecraft i jego wpływ na fantastykę, która poprowadzi Daniel Dawidowicz.

Lovecraft i jego wpływ na fantastykę - podczas prelekcji będziemy opowiadać o twórczości "samotnika z Providence" i prowadzonej przez niego korespondencji z innymi twórcami opowieści fantastycznych i niesamowitych okresu międzywojennego. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się gdzie można znaleźć ślady wymyślonych przez niego instytucji i zdarzeń w oparciu o literaturę i kulturę komiksu, a także kto wykorzystał stworzone przez niego postacie i mitologię w swoich opowiadaniach.

Howard Phillips Lovecraft - amerykański pisarz, autor powieści grozy oraz twórca mitologii Cthulhu, zwany również "samotnikiem z Providence". Jeden z prekursorów fantastyki naukowej. Jego styl pisania nazwano od jego nazwiska horrorem lovecraftowskim. Napisał szereg opowiadań dotyczących istoty Cthulhu z powtarzającym się motywem bluźnierczej księgi zwanej Necronomiconem. Był również autorem prac krytycznych, z czego najpopularniejszą była pozycja "Nadnaturalny horror w literaturze". W kulturze istnieje wiele nawiązań do jego twórczości m.in. w muzyce, komiksie i filmie.

Po prelekcji, w sali 316 (Piętro II), odbędzie się games room, podczas którego przedstawimy i zagramy w gry nawiązujące do literatury m.in. Władca Pierścieni, Gra o tron, Zew Cthulhu).

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala konferencyjna II

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia