Kino

Fala - seans filmowy

Data wydarzenia:
16 Czerwiec 2016 godz. 19:45
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
5 zł

Gatunek: dokument/reportaż/muzyczny, Produkcja: Polska 1986; Czas trwania: 79 minut
Reżyseria: Piotr Łazarkiewicz, obsada: Robert Gawliński, Paweł Kukiz, Tomasz Lipiński, Paweł Gumola, Aya RL

Opis filmu:
Kultowy film, w reżyserii Piotra Łazarkiewicza, prezentujący rzeczywistość Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie z 1985 r. Film obok zdjęć z występów zespołów zobaczymy w nim: opinie o imprezie ówczesnych władz miasta, przedstawicieli organizacji itp. Jednocześnie pokazuje Festiwal widziany oczami młodego widza. Po raz pierwszy - pełna, nieocenzurowana wersja filmu.

W latach osiemdziesiątych Festiwal Muzyków Rockowych w Jarocinie stał się mekką młodych Polaków kochających muzykę, "której nie było w telewizji". Rokrocznie niewielkie miasteczko w województwie kaliskim przeżywało najazd fanów polskiej muzyki. Przyjeżdżali z całej Polski, punkowcy w skórzanych, nabijanych ćwiekami, kurtkach i kolorowych fryzurach, ogoleni na łyso skini, długowłosi heavy-metalowcy, hipisi i ci bez "mundurków". Przebieg festiwalu w 1985 roku zarejestrowali filmowcy ze Studia im. Karola Irzykowskiego. Tak powstał pełnometrażowy dokument "Fala" przedstawiający jarociński festiwal muzyki rockowej w oczach biorącej w nim udział młodzieży i ówczesnych władz miasta oraz przedstawicieli organizacji społecznych. Dwa punkty widzenia, dwie kompletnie różne wizje świata.

Pokaz filmu odbędzie się w ramach Przeglądu filmowego Od big beatu do rocka. Projekcję filmu poprzedzi pokaz krótkometrażowego dokumentu KSU Legenda Bieszczad (reż. Jerzy Jernas, 2007) o legendzie polskiego punk rocka, bieszczadzkim zespole KSU. Grupa, obchodząca w 2007 roku 25 - lecie działalności.

źródło: fn.org.pl , www.filmpolski.pl , filmweb.pl

Organizatorzy i partnerzy:

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia