Kino

El Clan - Letnie Kino Plenerowe

Data wydarzenia:
15 Lipiec 2017 godz. 21:30
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny
W przypadku niesprzyjającej pogody seans plenerowy zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia (liczba miejsc ograniczona).

Trzeci z kolei tytuł tegorocznego Letniego Kina Plenerowego, które gościć będzie w każdą sobotę lipca i sierpnia w dąbrowskiej Fabryce Pełnej Życia. Trzecim wyświetlanym filmem będzie El Clan w reżyserii Pablo Trapero, który zobaczycie 15 lipca o 21:30.

Argentyna, początek lat 80. Za obrazem tradycyjnej rodziny z dzielnicy San Isidro, kryje się złowieszczy klan aranżujący porwania oraz dokonujący morderstw. Na czele klanu stoi ojciec Arquímedes, wyglądający czasem jak niegroźny dziadek z sąsiedztwa, a czasem jak wcielony diabeł o zimnym spojrzeniu, Alejandro, jego najstarszy syn, gwiazda słynnej drużyny rugby CASI, umiejętnie wskazuje mu potencjalne ofiary. Jego sława sprawia, że jest on poza podejrzeniami. Pozostali członkowie rodziny, w mniejszym lub większym stopniu, są zaangażowani w porwania, i mają swój udział w zyskach z okupu od rodzin ofiar.

Gatunek: thriller; produkcja: Argentyna/Hiszpania, 2015; czas trwania: 110 min; reżyseria: Pablo Trapero

źródło: Solopan