Repertuar

Dziwne przypadki - spektakl teatralny

Data wydarzenia:
24 Kwiecień 2017 godz. 18:00 - 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Bezpłatne bilety dostępne w V LO, kontakt pod nr telefonu: 508 915 589

Dziwne przypadki to spektakl teatralny na motywach arcydzieła literackiego Mistrz i Małgorzata Michaiła Bułhakowa w wykonaniu uczniów należących do grupy teatralnej Prima Sort, działającej przy V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej. Premiera sztuki, która odbyła się 7 marca na scenie PKZ, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, owacjami na stojąco i gratulacjami, które zdawały się nie mieć końca.  Na specjalne życzenie publiczności spektakl zostanie zaprezentowany jeszcze raz w dniu 24 kwietnia o godz. 18.00 w Sali teatralnej PKZ.

Akcja spektaklu rozgrywa się niemal symultanicznie na scenie głównej i przed kurtyną, a nawet na balkonie. Harce świty Wolanda oraz wątek miłosny – to dwie dominanty tematyczne, które ogniskują wokół siebie akcję sztuki. Twórcy widowiska świadomie rezygnują z niektórych powieściowych wątków, a mimo to tworzą inscenizację szeroko zakrojoną, której integralnymi komponentami stają się różne artystyczne niespodzianki w wykonaniu młodych talentów. Komizm i tragizm, liryzm i frenetyzm – jednym słowem: groteska…

Spektakl Dziwne przypadki został przygotowany w celach dydaktycznych – w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Teatralnego Teatr szkolny – edukacja kulturalna młodego człowieka i programu Erasmus Plus – tytuł projektu: Inkluzja społeczna prawem każdego człowieka.

Scenariusz i reżyseria: Ewa Pawik

Obsada:
Mistrz – Michał Pytel,
Małgorzata – Klaudia Rogut,
Woland – Michał Siwiec,
Azazello – Zuzanna Bogdziun,
Behemot – Olga Matuszek,
Hella – Patrycja Trząska,
Korowiow – Alicja Witkoś,
Berlioz – Gabriel Czyż,
Iwan Bezdomny – Maciej Kokot
oraz Karolina Cieśla, Marta Czajkowska, Karolina Dej, Liliana Jagiełło, Nadia Jędryka, Weronika Koza, Aleksandra Lichołap, Natalia Łubek, Marta Matusiak Weronika Mordziołek, Aleksandra Papaj, Agnieszka Sitko, Dominika Solmińska, Kornelia Tryjańska, Adrianna Turek, Zuzanna Zielińska.

Współpraca multimedialna: Katarzyna Czekaj, Dominika Tokarz, Dawid Kita, Mateusz Lorens, Kacper Krupa

Relacja z premiery oraz galeria zdjęć.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia