Kino

Dziewczyny (ZEF) - EDKA 2022

Data wydarzenia:
13 Listopad 2022 godz. 17:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
14 złotych

Seans w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego 2022 - bilety w cenie 14 złotych!
Nagrodzony na festiwalu w Sundance film o dorastającej młodzieży porównywany do kultowego serialu "Sex Education" Netflixa! 

Gatunek: dramat, dla młodzieży kraj produkcji: Finlandia 2022; czas trwania: 100 min
Reżyseria: Alli Haapasalo, obsada: Aamu Milonoff, Eleonoora Kauhanen, Linnea Leino

Nagrodzone na festiwalu Sundance "Dziewczyny" to pełna młodzieńczej energii opowieść o miłości, przyjaźni i odkrywaniu własnej seksualności.

Mimmi i Rönkö to po prostu ciekawe świata nastolatki. Dziewczyny są najlepszymi przyjaciółkami, które nie mają przed sobą żadnych tajemnic, dzieląc wszelkie radości i smutki. Nie mają też większego planu, poza tym, że pragną żyć pełnią życia i wykorzystać każdą nadarzającą się okazję na kolejną przygodę. Typowe dla nich spontaniczność i nieprzewidywalność to cechy, które nie są tak dobrze znane ich rówieśniczce Emmie. Codzienność dziewczyny podporządkowana jest treningowi i przyszłej karierze łyżwiarki figurowej. Spotkanie trzech nastolatek przed każdą z nich otworzy nowe możliwości. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi wiele emocji, związanych z miłością, przyjaźnią i odkrywaniem własnej seksualności.

źródło: Aurora Films

 

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia