Repertuar

Dziennik przebudzenia - ZagłębieWood 2018

Data wydarzenia:
28 Październik 2018 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
25 zł
Uwaga! Brak możliwości telefonicznej rezerwacji biletów na festiwalowe wydarzenia.

Drugi i ostatni spektakl tegorocznej edycji Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood, czyli Dziennik Przebudzenia. Na scenie Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia zobaczymy Adama Ferencego oraz Joannę Kosierkiewicz, którzy wystąpią 28 października o 19:00.

Dziennik przebudzenia to spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu Adama Ferencego i Joanny Kosierkiewicz. Spektakl w całości posypany pilchowskim poczuciem humoru, zarazem nie uciekający od tematów ostatecznych, przedstawiający próby ich obłaskawienia. Przedstawienie oparte na motywach Dziennika miejscami pełne jest ironii i sarkazmu, zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny, inteligentny, lokujący go w czołówce pisarzy modnych, czytanych, wręcz rozchwytywanych. Spektakl dopełniają nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.

Kiedy Adam Ferency nagrał pierwszy tom Dzienników dla Polskiego Radia, Jerzy Pilch powiedział wprost: ten dziennik jest pański również.

W wywiadzie udzielonym Janowi Bończy-Szabłowskiemu Adam Ferency przybliżył na czym polega ten rodzaj pewnej pozaartystycznej i intelektualnej bliskości: […] Bliskie mi były zawsze poglądy księdza Józefa Tischnera, który powtarzał wielokrotnie, że najpierw jest człowiekiem, a dopiero potem księdzem i Polakiem. Właśnie Jerzy Pilch najpierw jest człowiekiem, a dopiero potem ewangelikiem czy Polakiem, i to w nim cenię. Dla mnie fundamentalną cechą człowieka jest poczucie humoru. A Pilch jest nim obdarzony. Są oczywiście też inne drobne podobieństwa: jesteśmy prawie rówieśnikami, nasi ojcowie nosili imię Władysław. A i temat napojów wyskokowych dla każdego z nas nie jest obcy.

Obsada: Adam Ferency i Joanna Kosierkiewicz
Scenariusz: Magda Kupryjanowicz 
Na motywach Dziennika i Drugiego dziennika Jerzego Pilcha
Muzyka: Piotr Łabonarski
Reżyseria: Adam Ferency

Pełny program Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood 2018 w PKZ.

Fot. Wojciech Kiczek

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia