Repertuar

Dziadek do orzechów - Royal Russian Ballet

Data wydarzenia:
25 Listopad 2016 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Bilety normalne - parter I - 125 zł
Bilety normalne - parter II do rzędu XII - 125 zł
Bilety normalne - parter II od rzędu XIII - 95 zł
Bilety normalne - balkon I - 75 zł
Ulgowe - brak

"Dziadek do orzechów" - jeden z najbardziej znanych baletów na świecie na scenie Pałacu Kultury Zagłębia już 25 listopada o godzinie 18.00. Wykonają go artyści z Royal Russian Ballet.

To ponadczasowe przedstawienie, które powraca na sceny teatrów każdego roku, w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Spektakl ten w sposób szczególny przybliża nam, poprzez fabułę i cudowną muzykę Piotra Czajkowskiego, nastrój i fantastykę tego święta. Otóż mała dziewczynka, Klara, dostaje w prezencie dziadka do orzechów. Po zabawie, tańcach wokół choinki zapada w sen. Dziadek do orzechów przeistacza się w pięknego księcia Koklusza. Ożywają również ołowiane żołnierzyki, lalki i inne zabawki. Pojawiają się myszy (ze swoim królem), gnomy, śnieżynki.

Pojawia się też Wieszczka Cukrowa, Mistrz Ceremonii, tancerki i tancerze, a książę Koklusz zaprasza Klarę w fantastyczną podróż. Razem wędrują przez Krainę Słodyczy, gdzie wszystko jest barwne, pachnące, smakowite i panuje ogólna radość. Rozpoczynają się popisy symbolizujące różne smakołyki: czekolada - Taniec hiszpański, kawa - Taniec arabski, herbata - Taniec chiński, rosyjski (Trepak) oraz walc kwiatów. W końcu jednak Klara budzi się trzymając w ramionach nie księcia ale dziadka do orzechów. Balet ten jest pełen radości i skrywanych lęków, oczekiwań i rozczarowań, odkrywa przed widzem tajniki świata dziecięcej wyobraźni.

Muzyka zaś oddaje jej nieprzemijający czar. Tej muzyki nie da się opisać tylko słowami.

Organizator:

Agencja Artystyczna PRO MUSICA Sp. z o.o.
ul. Cisowa 10
53-118 Wrocław
tel. 71 337 32 08
tel. 71 783 49 78
fax 71 783 70 68
promusica@promusica.pl

Foto.: Pro Musica

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia