Repertuar

The Dumplings - koncert trasy Przykro Mi

Data wydarzenia:
27 Grudzień 2019 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Parter normalny - 85 zł
Parter ulgowy - 76,50 zł
Balkon normalny - 70 zł
Balkon ulgowy - 63 zł

27 grudnia o 19:00 na scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi zespół The Dumplings. Będzie to jedna z ostatnich okazji, by zobaczyć zespół przed zapowiadaną przez Justynę i Kubę, dłuższą przerwą. Grupa zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej płyty Raj, którą promuje trasa Przykro Mi.

RAJ, czyli trzeci studyjny album duetu tworzonego przez Justynę Święs i Kubę Karasia. Nowa płyta została w całości napisana, skomponowana i wyprodukowana przez twórców złotych, No Bad Days i Sea You Later. Muzycznie to wciąż elektropop na najwyższym poziomie, w charakterystycznym dla The Dumplings stylu, ale w porównaniu do poprzednich produkcji jest zdecydowanie dojrzalej. Wszystkie teksty napisane na płycie są w języku polskim, co na pewno otwiera w karierze zespołu nowy rozdział.

Nasza trzecia płyta to powrót do naszych czysto elektronicznych brzmień z czasów pierwszej płyty. Mniej w niej jednak jasnych lekkich brzmień, za to dużo mroku i tajemnicy. Zdecydowaliśmy się na to, aby wszystkie teksty były po polsku. Można w nich znaleźć wiele odniesień do różnych tekstów kultury: m.in. filmu "Zapach kobiety", literatury Tołstoja i Cortazara. Postawiliśmy również na krótką, ale treściwą formę, płyta ma 8 utworów - Justyna Święs, Kuba Karaś.

Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. W ciągu miesiąca zdobyli 13 tys. fanów na Facebooku (aktualnie jest ich 120 tys.). Zespół zagrał do tej pory setki koncertów, zarówno na festiwalach showcase’owych takich jak: Liverpool Sound City, The Great Escape w Brighton czy Europavox we Francji, jak i regularnych festiwalach polskich i zagranicznych: Off Festival, Grape Festival, Open’er, Colours of Ostrava, Sziget Festival. The Dumplings grali także koncerty w Tokio, Paryżu, Londynie, Meksyku oraz na legendarnym festiwalu dla młodych zespołów SXSW w Austin w Teksasie. No Bad Days (2014) -  Fryderyk w kategorii Debiut za 2014 rok. Płyta pojawiła się w wielu rankingach podsumowujących rok 2014 (m. in. 4 miejsce wg. Dziennikarzy Gazety Wyborczej i 9 miejsce według Onetu). Sea You Later (2015) - 8 miejsce na OLIS, Status Złotej Płyty ( ponad 15 tyś sprzedanych egzemplarzy). Nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku. Sea You Later w całości jest skomponowana, napisana i wyprodukowana przez zespół.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia