Kino

Dobry piesek! - Halloween: Noc filmów grozy za trzy dychy (łącznie)

Data wydarzenia:
27 Październik 2023 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
15 złotych

Pokręcony film, który docenili widzowie na festiwalach filmowych: Fantaspoa International Fantastic Film Festival 2023, Bergen International Film Festival 2023 i Octopus Festival 2023!

Gatunek: horror, thriller kraj produkcji: Norwegia 2022; czas trwania: 86 min
Reżyseria: Viljar Bøe, obsada: Gard Løkke, Katrine Lovise Øpstad Fredriksen, Amalie Willoch Njaastad

Z pozoru Christian (Gard Løkke) to idealny kandydat na chłopaka, jeśli nie od razu na męża – jest młody i przystojny, dba o tężyznę fizyczną, odziedziczył po rodzicach grube miliony. Co więcej, kocha pieski i opiekuje się swoim pupilem, Frankiem. Jakieś czerwone flagi? Cóż, jedna. Frank nie jest zwykłym psem. Jest dorosłym facetem przebranym w kostium psa, którego Christian traktuje jak zwierzę. Jeśli chcecie przetrwać ten seans, będziecie musieli szybko opuścić swoją strefę komfortu. Reżyser i scenarzysta Viljar Bøe filmuje bowiem relację Christiana i jego nowej partnerki, Sigrid (Katrine Lovise Øpstad Fredriksen), jakby chodziło o sympatyczną komedię romantyczną o parze przeżywającej pierwsze wspólne chwile. A widzowie muszą poradzić sobie z kontrastem, jaki wywołuje zestawienie sposobu prowadzenia narracji z faktem, że w rogu ekranu co chwilę pojawia się facet w kostiumie psa.
W efekcie „Dobry piesek!” to jeden z tych nielicznych filmów, który ani przez moment nie straszy nas wprost, ale przez cały czas buduje w nas uczucie narastającego dyskomfortu.

Grzegorz Fortuna, Velvet Spoon

źródło: Velvet Spoon

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia