Repertuar

Dni Dąbrowy Górniczej - Scena Parku Hallera - Dzień II

Data wydarzenia:
26 Maj 2019 godz. 16:30
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

3 dni, 2 sceny i moc atrakcji, czyli Dni Dąbrowy Górniczej 2019!

Dni Dąbrowy Górniczej to wydarzenie, na które czekają wszyscy mieszkańcy miasta oraz regionu! Ostatni weekend maja będzie należał do gwiazd polskiej sceny muzycznej! Cała machina ruszy 24 maja w Fabryce Pełnej Życia, a wszystko zakończy się 26 maja w Parku Hallera!

Jak co roku Pałac Kultury Zagłębia będzie odpowiadać za scenę w Parku Hallera, gdzie Dni Dąbrowy Górniczej odbędą się 25 i 26 maja. Wtedy zobaczymy i usłyszymy takie gwiazdy jak: Marcin ŁazarskiAnia Rusowicz, Agnieszka Chylińska, Małgorzata OstrowskaWojtek CugowskiMichał Gasz i innych.

Program - Park Hallera 26 maja
16:30 - Miejska Orkiestra Dęta
18:00 - Dotyk Dźwięku
20:00 - Rock Symfonia 

PEŁNY PROGRAM DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ 2019

Miejska Orkiestra Dęta - powstała w 1999 na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45 muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną. Miejska Orkiestra Dęta jest również Stowarzyszeniem, które zostało zarejestrowane w 2008 roku. Celem stowarzyszenia jest między innymi planowanie i organizowanie stałych imprez z udziałem orkiestry na przestrzeni roku, współdziałanie z instytucjami i ośrodkami kultury w mieście w celu stworzenia wspólnej i bogatej bazy kulturalnej miasta i regionu, współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi w mieście.

Koncert Dotyk Dźwięku - koncert w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych i Słabo Widzących, który wpisał się już w tradycję niedzielnej odsłony Dni Dąbrowy Górniczej, organizwany przez fundację Wygrajmy Razem. W trakcie koncertu usłyszymy osoby niepełnosprawne solo oraz w duetach z innymi początkującymi artystami.

Rock Symfonia - projekt muzyczny łączący muzykę rockową z muzyką klasyczną. Podczas koncertu usłyszymy Małgorzatę Ostrowską, Wojtka Cugowskiego z zespołem, Michała Gasza, a także Anitę Maszczyk, Adama Pstrowskiego, finalistów i uczestników nowej edycji programu Szansa na sukces - Julię i Wiktora Szlachtę, Marcina Szlachtę, Aleksandrę Płociennik, a także zespół Fatamorgana, Chór Capella Vartiensis oraz Jurajską Orkiestrę Kameralną pod dyrekcją Szymona Makowskiego.

REGULAMIN IMPREZY

SPONSORZY: