Repertuar

Dni Dąbrowy Górniczej - Scena Parku Hallera - Dzień I

Data wydarzenia:
25 Maj 2019 godz. 16:30
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

3 dni, 2 sceny i moc atrakcji, czyli Dni Dąbrowy Górniczej 2019!

Dni Dąbrowy Górniczej to wydarzenie, na które czekają wszyscy mieszkańcy miasta oraz regionu! Ostatni weekend maja będzie należał do gwiazd polskiej sceny muzycznej! Cała machina ruszy 24 maja w Fabryce Pełnej Życia, a wszystko zakończy się 26 maja w Parku Hallera!

Jak co roku Pałac Kultury Zagłębia będzie odpowiadać za scenę w Parku Hallera, gdzie Dni Dąbrowy Górniczej odbędą się 25 i 26 maja. Wtedy zobaczymy i usłyszymy takie gwiazdy jak: Marcin Łazarski, Ania Rusowicz, Agnieszka Chylińska, Małgorzata Ostrowska, Wojtek Cugowski, Michał Gasz i innych.

Program - Park Hallera 25 maja
16:00 - Wręczenie nagród laureatom XI Miejskiego Turnieju Języka Angielskiego
16:30 - Koncert uczniów ZSM im. Michała Spisaka
18:00 - Marcin Łazarski z zespołem
19:15 - Ania Rusowicz
21:00 - Agnieszka Chylińska

Impreza towarzysząca: koncert Orkiestry Rozrywkowej Sojka Band w Parku Zielona - g. 18:00 (Krąg taneczny)

PEŁNY PROGRAM DNI DĄBROWY GÓRNICZEJ 2019

Sojka Band - Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band powstała jesienią 2004. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy - Jerzego Sojki - wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę. Repertuar grupy jest niezwykle urozmaicony. To co charakteryzuje orkiestrę pod batutą Jerzego Sojki to różnorodność brzmień. Grają standardy muzyki jazzowej i tanecznej, ale także muzykę latynoamerykańską, utwory wokalnoinstrumentalne, a nawet autorskie aranżacje muzyki klasycznej.

Marcin Łazarski - wokalista, autor muzyki i tekstów, pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Lider i twórca powstałego w 2008 zespołu De Trebles. Swój warsztat szkolił amerykańską techniką śpiewu - Speech Level Singing. Aktualnie Marcin tworzy solowy repertuar, oparty na akustycznym i gitarowym brzmieniu, będący mieszanką melancholii i humoru. Najnowszy singiel Marcina Drop Of Water, to nastrojowy utwór z pogranicza muzyki akustycznej, indie, pop.

Ania Rusowicz - wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYKI, kompozytorka, tekściarka ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60. i 70. w Polsce, nagrywając dwie płyty w stylu retro, które okryły się statusem złotych. Koncerty w Polsce i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego. Ostatnie płyty Ani to nietypowe projekty z Gośćmi czyli koncertowe Flower Power oraz płyta z autorskimi piosenkami świątecznymi RetroNarodzenie.

Agnieszka Chylińska - polska piosenkarka, autorka tekstów i osobowość telewizyjna. Dawniej wokalistka zespołu O.N.A., którego płyty rozchodziły się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy, dzięki czemu artystka znalazła się w panteonie polskich gwiazd rocka. Od 2003 występowała wraz z zespołem Chylińska, natomiast od 2009 rozpoczęła karierę solową. Tego samego roku wydała album Modern Rocking, który utrzymany był w gatunku dance i pop. Jej kolejną płytą była Forever Child, ponownie nawiązująca do ostrzejszego grania. Rok temu ukazał się jej nowy krążek Pink Punk, który jak wskazuje nazwa, nagrany został w klimacie muzyki punk-rock.

REGULAMIN IMPREZY

SPONSORZY: