Repertuar

Dni Dąbrowy Górniczej - dzień II (Fabryka Pełna Życia)

Data wydarzenia:
26 Maj 2018 godz. 18:30
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Trzydniowa muzyczna podróż po różnorodnych gatunkach i stylach. Dwie sceny – w Parku Hallera i w Fabryce Pełnej Życia. Moc atrakcji, których nie zabraknie w ostatni weekend maja, kiedy miastem zawładną Dni Dąbrowy Górniczej.

Dni Dąbrowy Górniczej po raz drugi zagoszczą w Fabryce Pełnej Życia. Tam zabrzmią dźwięki z pogranicza elektroniki, reggae, rapu i rocka. Usłyszymy wykonawców z Polski, Anglii, a nawet rodem z Wysp Zielonego Przylądka. 25 i 26 maja na fabrycznej scenie wystąpią ZalewskiFisz EmadeZion TrainBitaminaRebeka Ørganek.

Dąbrowa Górnicza, jak od wielu lat, świętować będzie również w parku Hallera. 26 i 27 maja zagrają tam Junior StressJamalAfromentalKasia Cerekwicka i Ewelina Lisowska. Nie zabraknie też lokalnych akcentów, czyli występów Miejskiej Orkiestry DętejSojka Band oraz przeglądu piosenki Dotyk dźwięku.

Na Dni Dąbrowy Górniczej zaprasza Zbigniew Podraza, prezydent miasta. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Dąbrowie GórniczejPałac Kultury ZagłębiaMiejska Biblioteka Publiczna i MoreMusic Agency.

DZIEŃ II (26 maja Fabryka Pełna Życia)

18:30 BITAMINA

Bitamina - powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość, z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje bardzo osobiste. Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz. W 2014 ukazał się „Plac Zabaw”. Wywołuje on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Na instrumentalnym „C” artyści pokazali kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to „Kawalerka” – album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

20:00 REBEKA

Od wydania debiutanckiej płyty „Hellada” REBEKA (Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny) konsekwentnie umacnia swoją pozycję na polskim rynku muzycznym. Zdobyli tytuł Płyty Roku 2013 przyznawany przez Gazetę Wyborczą, zagrali kilkaset koncertów w Polsce i za granicą. Udowodnili, że są dojrzałymi, pewnymi swoich artystycznych atutów twórcami. Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze REBEKI. Zespół w nietuzinkowy, wieży sposób łączy muzykę elektroniczną z ambitnym popem. Prezentuje oryginalne brzmienie i teksty, które angażują słuchaczy, nie pozwalają przejść obojętnie. Ich ostatni album „Davos” pełen różnorodnych piosenek – od melancholijnych po klubowe energetyczne brzmienia umocnił pozycję REBEKI na polskim rynku muzyki klubowej.

21:30 ØRGANEK

Formacja ØRGANEK powstała w roku 2013 z inicjatywy Tomasza Organka, początkowo jako Power Trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album pt.”Głupi”, który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce. Obecnie zespół podczas koncertów prezentuje materiał z drugiego albumu pt. „Czarna Madonna”. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja debiutu, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. ØRGANEK po raz kolejny cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX w., ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów przyciąga liczną publiczność.

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSORZY

               

WSPÓŁPRACA