Repertuar

Dni Dąbrowy Górniczej 2017 - Sobota (Park Hallera)

Data wydarzenia:
27 Maj 2017 godz. 17:05
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Trzy dni przepełnione muzyką, młodością i energią. Świeże dźwięki, relaks i nowa odsłona Dni Dąbrowy Górniczej. Muzyka z pogranicza funku, jazzu, popu, soulu, reggae... z Polski, Wysp Brytyjskich, Austrii, zachodniej Afryki i najbardziej odległej galaktyki. Do tego strefa chilloutu i food tracków przy Fabryce Pełnej Życia.

Mało? Ok, dorzucamy do tego drugą scenę w Parku Hallera z muzycznymi gwiazdami w rolach głównych, wesołe miasteczko oraz pakiet atrakcji przy parkowych alejkach i mamy gotowy przepis na największą majową imprezę w całym Zagłębiu Dąbrowskim. Specjalnie dla Was, w 3 majowe dni (26-28.05.2017), zaprezentujemy przede wszystkim najlepszą muzykę i niebanalnych artystów, zadbamy o świetną atmosferę. Nie zabraknie też lokalnych akcentów. Scena Fabryki Pełnej Życia, w piątek i sobotę, promieniować będzie niepowtarzalną energią, pełnymi temperamentu muzycznymi gwiazdami i emocjami. Park Hallera wybrzmi przebojami najpopularniejszych polskich artystów w sobotę i niedzielę. Tutaj od soboty do niedzieli „królować” będą gwiazdy znane szerokiej publiczności z eteru, ekranów telewizora i aplikacji muzycznych. Nie zabraknie też młodych artystów z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, muzyków z Sojka Band i Miejskiej Orkiestry Dętej oraz uczestników projektu Dotyk dźwięku.

Nie zabraknie również lunaparku, który będzie dostepny od 25 do 28 maja w Parku Hallera na parkingu Nemo Wodny Świat.

Scena Park Hallera, sobota 27.05.2017

 • g. 16:30 Prezentacja wokalistów MOPT
   
 • g. 17:30 Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego - Dąbrowskie Wodociągi
   
 • g. 18:00 Miejska Orkiestra Dęta - powstała w 1999 r. na bazie orkiestry Dąbrowskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych DAMEL w Dąbrowie Górniczej. Obecnie orkiestra liczy około 45-ciu muzyków w różnym przedziale wiekowym. Orkiestra od momentu powołania, działa przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. W swoim repertuarze posiada utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej, biesiadnej. Wykonuje również muzykę wokalną i instrumentalną. Miejska Orkiestra Dęta jest również Stowarzyszeniem, które zostało zarejestrowane w 2008 roku. Celem stowarzyszenia jest między innymi planowanie i organizowanie stałych imprez z udziałem orkiestry na przestrzeni roku, współdziałanie z instytucjami i ośrodkami kultury w mieście w celu stworzenia wspólnej i bogatej bazy kulturalnej miasta i regionu, współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi w mieście.
   
 • g. 20:00 Andrzej Piaseczny – należy do czołówki polskich wokalistów i autorów tekstów specjalizujących się w muzyce pop. Charyzmatyczny artysta obdarzony nieprzeciętnym, ciepłym głosem od lat jest jedną z czołowych postaci krajowej sceny muzycznej. Zaczynał jako lider zespołu Mafia, by po kilku latach z sukcesem rozpocząć solową karierę, która nieprzerwanie trwa do dzisiaj.
   
 • g. 21:30 Varius Manx – jedna z ikon polskiej sceny muzycznej. Zespół powstał w Łodzi w 1990 roku, a jego frontmenem został Robert Janson. Przez lata swojej muzycznej działalności, wspólnie z Anitą Lipnicką, Kasią Stankiewicz i Moniką Kuszyńską nagrali wiele przebojów, m.in. Piosenka księżycowa, Zanim zrozumiesz czy Orła cień, które do dzisiaj nucone są przez wiele osób. Wiele z ich utworów wdarło się też do kanonów polskiej muzyki filmowej końca lat 90. minionego wieku „występując” m.in. w Młodych Wilkach czy Nocnym Graffiti. W 2016 roku w zespole ponownie pojawiła się Kasia Stankiewicz, która dołączyła do trasy  z okazji 25-lecia grupy.
   
 • g. 23:00 Pokaz pirotechniczny w Parku Hallera

PROGRAM NIEDZIELNY (28.05.2017)

SPONSOR GŁÓWNY:

SPONSORZY:

         

Informacje dot. akredytacji dla mediów:
Olaf Otwinowski
Dział Maketingu PKZ
e-mail: olaf.otwinowski@palac.art.pl