Repertuar

Dni Dąbrowy Górniczej 2017 - Piątek (FPŻ)

Data wydarzenia:
26 Maj 2017 godz. 17:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Trzy dni przepełnione muzyką, młodością i energią. Świeże dźwięki, relaks i nowa odsłona Dni Dąbrowy Górniczej. Muzyka z pogranicza funku, jazzu, popu, soulu, reggae... z Polski, Wysp Brytyjskich, Austrii, zachodniej Afryki i najbardziej odległej galaktyki. Do tego strefa chilloutu i food tracków przy Fabryce Pełnej Życia.

Mało? Ok, dorzucamy do tego drugą scenę w Parku Hallera z muzycznymi gwiazdami w rolach głównych, wesołe miasteczko oraz pakiet atrakcji przy parkowych alejkach i mamy gotowy przepis na największą majową imprezę w całym Zagłębiu Dąbrowskim. Specjalnie dla Was, w 3 majowe dni (26-28.05.2017), zaprezentujemy przede wszystkim najlepszą muzykę i niebanalnych artystów, zadbamy o świetną atmosferę. Nie zabraknie też lokalnych akcentów. Scena Fabryki Pełnej Życia, w piątek i sobotę, promieniować będzie niepowtarzalną energią, pełnymi temperamentu muzycznymi gwiazdami i emocjami. Park Hallera wybrzmi przebojami najpopularniejszych polskich artystów w sobotę i niedzielę.

26 i 27 maja chcemy zaprosić Was do eksplorowania nieoczywistych muzycznych rejonów, wskrzeszając do życia poprzemysłową, industrialną przestrzeń byłych zakładów Defum. To będzie całkiem nowa jej odsłona, to będzie Wasze miejsce, które przekształci się w centrum eksperymentu i otwartości na nowy, dobry design, nową jakość i pomysły. Przez te dwa majowe dni wokół fabrycznych budynków powstanie nowe centrum miasta, dostępne dla każdego.

Nie zabraknie również luna parku, który będzie dostepny od 25 do 28 maja w Parku Hallera na parkingu Nemo Wodny Świat.

Scena Fabryki Pełnej Życia, start w piątek 26.05.2017, godz. 17:00.

 • Bas Tajpan & Bob One

  Fajna, bujająca i nowoczesna muzyka ragga z odjazdami etnicznymi - hiphopwpolsce.blogspot.pl

  Bas Tajpan to artysta pochodzący z Dąbrowy Górniczej, znany z solowej działalności, jak i wielu kolaboracji ze polskim środowiskiem hip hopowym (współpracował m.in. z Gutkiem, Mustafarai, Miuoshem, czy Hemp Gru). Wokalista, autor tekstów, wykonawca muzyki z pogranicza reggae, dancehallu, hip-hopu i raggamuffin. Sam mówi, że jego priorytetem jest mówienie o miłości, braterstwie, równości i pokoju na świecie a także pokazywanie poprzez muzykę swojego stanowiska wobec otaczającej nas niesprawiedliwości. Generator pozytywnych dźwięków, które są odskocznią od szarej rzeczywistości. 

 • Łąki Łan

  I to właśnie na koncertach najlepiej sprawdzają się dzikie melodie tego niezwykłego kolektywu, który energią i radością zaraża całą publiczność. Po kilku minutach od rozpoczęcia występu Łąki Łan, publiczność naprawdę jest jednym organizmem, w jednym rytmie skacząc pod barierkami - Gazeta Wyborcza

  Zespół, który powstał w następstwie niezliczonych i nie mających końca jam sessions w pewnych warszawskich klubach. Wyróżniający się na rodzimej scenie muzycznie niezwykłą taneczną ekspresją, kostiumami i niepowtarzalnym, słowiańsko-międzygalaktycznym brzmieniem. Sami to co robią określają po prostu jako „łąki funk”, ale dla licznych fanów ich muzykę charakteryzuje przede wszystkim niezwykły groove i funkowo-elektroniczne melodie, pochodzące jakby z zupełnie innej, barwnej galaktyki. Nie można nie wspomnieć o ekologicznych wątkach i filozoficznych zainteresowaniach członków grupy, którzy głoszą, że świat to jedność, a każdy człowiek, stworzenie i roślina są naczyniami połączonymi. Podczas występów porywają najbardziej opornych, bo granie na żywo mają we krwi. 

 • Sofa Surfers (GWIAZDA WIECZORU)

  To muzyka, którą zdecydowanie łatwiej jest słuchać i się nią delektować, niż o niej pisać. Przede wszystkim chodzi tu o potężne emocje, które sobą wyzwala: zachwyca i potrafi wprowadzić w iście hipnotyzujący trans - formusic.blog.onet.pl

  Uważani za pionierów i najbardziej wpływowych artystów wiedeńskiej sceny elektronicznej. Austriacki kolektyw tworzący muzykę wymykającą się gatunkowym podziałom. Zespół, który wobec swoich słuchaczy stosuje podstęp: na pierwszy rzut ucha wydają się zwyczajną grupą z pogranicza trip-hopu i post-rocka, ale tak naprawdę są  wcieleniem nieskrępowanego i błogiego lenistwa. Tworzą muzykę rozluźniającą mięśnie, ścięgna i inne stawy odpowiedzialne za wszelkie czynności składające się na skomplikowany proces nic-nie-robienia. Łączą w całość dub, triphop, muzykę elektroniczną, ambient, breakbeat i acid-jazz.

SPONSOR GŁÓWNY:

SPONSORZY:

           

PROGRAM SOBOTNI (27.05.2017)

Informacje dot. akredytacji dla mediów:
Jakub Swat
MoreMusicAgency
e-mail: kuba@moremusicagency.pl