Kino

Die Toten Hosen - żyjesz tylko raz - seans online

Data wydarzenia:
10 Czerwiec 2020 godz. 20:00
Lokalizacja:
Kino KADR, MOJEeKINO.PL
Ceny biletów: 
15 zł

Gatunek: dokumentalny, muzyczny, biograficzny kraj produkcji: Niemcy 2019; czas trwania: 134 min
Reżyseria: Cordula Kablitz-Post, Paul Dugdale, obsada: Andi, Michael Breitkopf, Campino

Punk-rockowa supergrupa Toten Hosen z Düsseldorfu to prawdziwy fenomen. Toten Hosen powstał w 1982 roku. Korzenie muzyczne zespołu od początku są mocno osadzone w kulturze niemieckiego punka. W ciągu 36 lat na scenie zespół sprzedał ponad 19 mln płyt. Ich utwory poruszają ważne i mniej ważne tematy, od polityki po zabawę, ale zawsze były istotnym głosem pokolenia. Dla Campino, wokalisty i autora tekstów, punk był w latach 70 i 80 jedyną alternatywą dla „dusznej” rzeczywistości Zachodnich Niemiec. Do dziś od tej alternatywy nie oddalają się ani na chwilę.

W dokumencie muzycznym Żyjesz tylko raz, Cordula Kablitz-Post towarzyszy legendarnym muzykom podczas jednej z największych tras koncertowych w historii zespołu „Laune der Natur”, promującej ich najnowszy album. Tourne obejmuje wszystkie największe niemieckie miasta i jest także manifestem politycznym zespołu, który otwarcie sprzeciwia się rasizmowi.  Kamera obecna jest zarówno na scenie podczas koncertów jak i za kulisami. Film jest intymnym portretem zespołu i zapisem trasy, która staje się prawdziwym emocjonalnym rollercoaster’em: wspólne koncerty i ich świętowanie, nagła utrata słuchu przez Campino, wątpliwości i nowe otwarcie, potem triumfalny powrót do korzeni i na „rodzinny” stadion, a także występ podczas specjalnego święta pt. „ Hosen-Fest” w Buenos Aires w Argentynie.

Współautorem zdjęć do dokumentu jest wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy,  brytyjski reżyser Paul Dugdale, znany także jako współautor nagrań koncertowych dla Rolling Stones czy Coldplay.

źródło: mojeekino.pl

Lokalizacja na mapie

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
MOJEeKINO.PL

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia