Kino

Debeściakowy przegląd filmów wytwórni AYOY

Data wydarzenia:
11 Marzec 2016 godz. 17:00 - 18:30
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
10 zł

Tym razem na spotkanie zapraszamy nie tylko fanów kabaretu i komedii. Podczas spotkania z twórcami Zielnogórskiego Zagłębia Kabretowego będzie można poznać kuluary powstawania produkcji w których pojawili się m.in. Asia Kołaczkowska i Darek Kamys (Potem, Hrabi), Jarek Sobański (Słuchajcie, Zachodni), Grzegorz Halama, Wojtek Kamiński, Marylka Sobańska (Jurki) i wielu, zaprawdę! wielu innych świetnych przedstawicieli świata komizmu i nie tylko.

A'YoY – niezależna wytwórnia filmowa związana z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym, założona w 1994 przez kabaret Potem. Oficjalnie zakończyła działalność w 2006, a jej filmowcy obecnie działają pod szyldem Inicjatywy Filmowej.

Wytwórnia A'YoY była szyldem dla amatorskiej twórczości filmowej zielonogórskiego środowiska kabaretowego. Zwykle produkcje A'YoY to kilkuminutowe lub nawet krótsze skecze filmowe. Największym jej dokonaniem jest pełnometrażowa komedia Baśń o ludziach stąd.

W latach 1995–2004 w czerwcu w klubie studenckim Gęba odbywał się festiwal A'YoY, na którym nagrodą była statuetka „Elvisa”. Nazwa tej nagrody pochodzi od pseudonimu Mariusza Dutkowiaka, jednego z twórców formacji Stajnia Niemożliwych.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia