Repertuar

DeBeŚciak czyli XIII Dąbrowska Ściema Kabaretowa

Data wydarzenia:
15 Marzec 2015 godz. 17:00
Pokaż wszystkie
  • 13 Marzec 2015 godz. 19:00
  • 14 Marzec 2015 godz. 16:00
  • 15 Marzec 2015 godz. 17:00
w lokalizacji: Sala teatralna PKZ
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Parter - 70 zł
Balkon I - 50 zł
Balkon II - 40 zł

13 marca rozpocznie się największa pechowa kabaretowa impreza na Śląsku i Zagłębiu oraz jedyna taka w Polsce, gdzie konkursowe kabarety ocenia i nagradza tylko publiczność. Każda edycja jest podporządkowana jakiejś tematyce. Poprzednie lata to m.in. klimaty westernowe, żeglarskie, kosmiczne i operowe. Tym razem nadchodzi totalny pech!

I tym razem liczba 13 dała o sobie znać! Pech, niedoróbki, złośliwość losu i rzeczy martwych to kolejne gwoździe całego programu. Teraz wszystko będzie możliwe. Nikt tak naprawdę nie wie czego się spodziewać. Być może nie dojedzie kabaret, może być tak że zaśpi akustyk albo znów wysiądą korki i pogrążymy się w pechowej ciemności. Kiedy czarny kot przebiegnie Ci drogę, przejdziesz pod drabiną albo nie zdążysz złapać guzika gdy zobaczysz kominiarza, nie przejmuj się! To nic w porównaniu z tym co zacznie się 13 marca w piątek.

Pechową 13tą edycję rozpoczną kabarety Smile, Jurki oraz w roli gospodarza DNO. Przy odrobinie szczęścia wszystko zacznie się ok godz. 19.00 i zakończy się o czasie.

Sobota to już fantasmagoria i pandemonium pecha czyli konkurs kabaretów o tytuł Debeściaka, Beściaka i Ściaka. Prowadzeniem zajmie się kabaret DNO. Każdy z kabaretów rzucając za siebie szczyptę soli i plując trzy razy, przedstawi swój program który oceniać będzie tylko i wyłącznie publiczność. A wystąpią kabarety: 7 minut po, NOC, K2, Weźrzesz, Inaczej, 4 Fala oraz Karol Kopiec. Tutaj to już naprawdę może zdarzyć się wszystko. Szczęście i losy kabaretów pozostaną w rękach widzów, tutaj pech nie ma szans. Niestety, każdy z kabaretów będzie musiał przedstawić również i swój autorski film w kategorii PECH.

Niedzielny finał to już koncert laureatów sobotniego konkursu i gwiazda wieczoru Kabaret Hrabi. Bo jeżeli pech ma w końcu zniknąć, niech to będzie „zniknięcie” na poziomie.

Publiczność uprasza się! o przynoszenie wszelkich rekwizytów i gadżetów, które mogłyby przynieść szczęście im samym i kabaretom. Mogą to być: nieprane skarpetki z podstawówki, szczęśliwe podwiązki ze studniówki, szczęśliwe długopisy, królicze łapki, proporce związkowe i inne. W przypadku bielizny lub innych części garderoby, zostanie wystawiona specjalna próżniowa gablota opatrzona napisem „biohazard”. Nie wiemy czy będzie szczelna ale na pewno będzie.

PROGRAM

piątek, 13 marca
start godz. 19.00

- kabaret DNO
- kabaret Jurki
- przerwa
- kabaret Smile
prowadzenie kabaret DNO

sobota, 14 marca*
start godz. 16.00

- kabaret 7 minut po
- kabaret Czwarta Fala
- kabaret K2
- kabaret NOC
- kabaret Weźrzesz
- kabaret Inaczej
- Karol Kopiec
prowadzenie kabaret DNO
* kolejność kabaretów przypadkowa

niedziela, 15 marca
start godz. 17.00

- koncert laureatów
- Kabaret HRABI


Sponsor główny

Sponsorzy

Patronat Medialny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia