Kino

Dagadana. Świat bez granic - ZagłębieWood 2018

Data wydarzenia:
18 Październik 2018 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
5 zł

18 października g. 19:00 - to data i godzina przedpremierowego pokazu filmu Dagadana. Świat bez granic w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood 2018 w Kinie KADR, z cyklu poza Kadrem, czyli kino w podróży.

Gatunek: dokumentalny; produkcja: Polska 2018
Reżyseria: Paweł Zabel

Dagadana. Świat bez granic to z jednej strony film o muzyce, która staje się pomostem łączącym odległe kultury, a z drugiej "kino drogi" - opowieść o niezwykłym zespole muzycznym podczas azjatyckiej trasy koncertowej. Najważniejsze są spotkania zarówno te, z których jak z nasiona wyrastają po latach wielkie piękne drzewa, jak i te, które są zaledwie chwilą, którą po latach - choć może z nostalgią tylko - wspomnimy. Z takich spotkań, ważnych i ulotnych, utkana jest droga DAGADANY przez Chiny, Malezję, wyspę Bali i Singapur - taki też jest film dokumentalny Pawła Zabla, który towarzyszył im w azjatyckiej wyprawie.

Dagadana to zespół, który powstał na pograniczu kultur i stylów. Pochodzący z Poznania, Częstochowy i Lwowa muzycy łączą polskie i ukraińskie piosenki ludowe z jazzem i elektroniką. Promowanie słowiańskości przez muzykę jest jednym z kluczowych elementów działalności grupy. Splot kultury słowiańskiej z wschodnimi brzmieniami zaskakuje komplementarnością, a otwartość muzyków staje się metaforą i przesłaniem dla rozedrganego świata miotanego konfliktami.

Fot. ⒸPaweł Zabel
www.facebook.com/dagadanaswiatbezgranic

16.10.2018 zapraszamy na koncert zespołu Dagadana w ramach festiwalu ZagłebieWood.

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia