Repertuar

Dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood - spektakl Bóg Mordu

Data wydarzenia:
02 Październik 2017 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
BILETÓW BRAK

 

Bóg Mordu – spektakl, którego tekst był inspiracją do stworzenia słynnego filmu Romana Polańskiego pt. Rzeź, będzie pierwszym wydarzeniem w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębiewood w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia! 2 października o 19:00 w sztuce Teatru 6. Piętro zobaczymy Annę Dereszowską, Jolantę Fraszyńską, Cezarego Pazurę oraz Michała Żebrowskiego, którzy zaprezentują nam „słodko-gorzką bombę emocjonalną”.

Bóg Mordu to wybuchowa mieszanka błyskotliwego tekstu i brawurowej gry aktorskiej, które sprawiają, że z twarzy widzów od początku do końca przedstawienia nie schodzi uśmiech, ale z tyłu głowy pojawia się refleksja. To intrygujący portret różnorodnych damsko-męskich relacji i stosunków wewnątrzmałżeńskich oraz obraz współczesnego, wcale nieprostego rodzicielstwa.

Wszystko rozpoczyna się od rozsądnej, wyważonej rozmowy dwóch par małżeńskich, które spotkały się, by spisać oświadczenie o bójce swoich dzieci w parku. Jest niezwykle kurtuazyjnie i zabawnie, ale każde kolejne wypowiadane ze sceny słowo przybliża widzów do momentu, w którym bohaterom opadną maski tolerancji i przyzwoitości, a swoje prawdziwe oblicze pokaże tytułowy „bóg mordu”.

Obsada:
Annette Reille – Anna Dereszowska
Veronique Houllie – Jolanta Fraszyńska
Michel Houllie –Cezary Pazura
Alain Reille – Michał Żebrowski

Twórcy:
Reżyseria – Małgorzata Bogajewska
Scenografia – Maciej Chojnacki
Przekład – Barbara Grzegorzewska

Czas trwania spektaklu: 95 minut bez przerwy

Fot. Teatr 6. Piętro
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMUNIKAT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Szanowni Państwo,

odpowiadając na olbrzymie zainteresowanie spektaklem „Bóg Mordu”, który odbędzie się w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury ZagłębieWood, Pałac Kultury Zagłębia podjął rozmowy z Teatrem 6. Piętro dotyczące ponownego wystawienia sztuki na deskach Sali Teatralnej PKZ. Przykro nam poinformować, że nie udało nam się zorganizować drugiego spektaklu, ze względu na wcześniejsze zobowiązania aktorów w nim grających.

Informujemy, że na wszystkie wydarzenia w ramach tegorocznej edycji festiwalu ZagłębieWood obowiązywały identyczne zasady i godziny sprzedaży. Chcieliśmy w ten sposób zapobiec sytuacji sprzed roku, kiedy to system biletowy uległ zawieszeniu z powodu zbyt dużej, jednoczesnej liczby wejść na witrynę sprzedażową. Z tego też powodu Pałac Kultury Zagłębia nie praktykuje wcześniejszego podawania dokładnej godziny sprzedaży internetowej. Wspomniany spektakl cieszył się tak olbrzymim zainteresowaniem, że bilety dostępne w Internecie rozeszły się w kilka minut. Pula kilkudziesięciu biletów na spektakl była udostępniona w Kasie PKZ (nie była dostępna w systemie internetowym), ale również ta część została wyprzedana w kilkanaście minut.

Jest nam bardzo przykro, że nie wszyscy zainteresowani widzowie będą mogli obejrzeć spektakl. Jednocześnie zapraszamy Państwa na pozostałe imprezy znajdujące się w repertuarze PKZ i mamy nadzieję, że znajdą w nim Państwo coś dla siebie.

Małgorzata Majewska,

Dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia