Kino

Dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood - Pokaz filmów Festiwalu Patrz Więcej - Blok II

Data wydarzenia:
12 Październik 2017 godz. 17:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
5 zł

 

Filmowy punkt programu tegorocznego Dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębiewood, to tytuły wybrane z okazji 15-lecia Szkoły Wajda School & Studio do Festiwalu Filmowego PATRZ WIĘCEJ. W drugim bloku pokazu, który odbędzie się w pałacowym Kinie KADR 12 października o 17:00, zobaczymy filmy: Ślimaki, Trampkarze oraz Niewiadoma Henryka Fasta. Blok II zostanie uświetniony biletowanym koncertem zespołu Mikromusic w Sali Teatralnej PKZ.

Festiwal filmu PATRZ WIĘCEJ zaprasza do oderwania się od przyzwyczajeń, do otwarcia się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy – film dokumentalny. Festiwal filmu PATRZ WIĘCEJ to 6 filmów wybranych spośród tych, które były prezentowane z okazji 15-lecia Szkoły Wajda School & Studio.

  • Ślimaki – reż. Grzegorz Szczepaniak

Andrzej wraz z kolegą postanawia założyć park hodowlany dla ślimaków. Mimo braku doświadczenia wierzą w sukces przedsięwzięcia. Z pomocą przychodzi mu Grzegorz Skalmowski z Pasłęka, polski guru tej dziedziny, zwany „Ślimaczanym Królem”, który udziela cennych porad. Trwają przygotowania do rozpoczęcia hodowli. W przerwach w pracy mężczyźni prowadzą rozmowy o życiu i śmierci, miłości i przyjaźni, które stają się kwintesencją filmu. Ślimak zaś urasta do roli symbolu odradzania się i życia wiecznego. Film Ślimaki zdobył łącznie 12 nagród na festiwalach filmowych.

Czas trwania filmu: 29 minut

  • Trampkarze – reż. Marcin Filipowicz

Film dokumentalny pokazujący początkowy, a zarazem najtrudniejszy etap w życiu młodych bohaterów, prowadzący do spełniania ich życiowego marzenia. Głównymi bohaterami filmu są dwaj bracia: 14-letni Mateusz oraz 13-letni Łukasz, którzy mieszkają w niewielkiej górskiej wiosce na południu Polski. Ich marzeniem jest zostać profesjonalnymi piłkarzami grającymi przynajmniej w Polskiej Ekstraklasie. Film Trampkarze zdobył łącznie 5 nagród na festiwalach filmowych.

Czas trwania filmu: 24 minuty

  • Niewiadoma Henryka Fasta – reż. Agnieszka Elbanowska

Potrafię oprzeć się wszystkiemu z wyjątkiem pokusy - Henryk Fast, emerytowany profesor matematyki, z dumą podpisuje się pod słowami Oscara Wilde'a. W poszukiwaniu szczęśliwej miłości jest gotowy na podjęcie każdego ryzyka. Pada ofiarą oszustwa i zostaje okradziony, ale nawet to nie jest w stanie go zniechęcić. Pogoń za marzeniami przerywa dopiero bolesna konfrontacja z przeszłością. Film Niewiadoma Henryka Fasta zdobył łącznie 5 nagród na festiwalach filmowych.

Czas trwania filmu: 40 minut

 

                                          

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia