Kino

Dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood - Pokaz filmów Festiwalu Patrz Więcej - Blok I

Data wydarzenia:
05 Październik 2017 godz. 17:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
5 zł

 

Filmowy punkt programu tegorocznego Dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębiewood, to tytuły wybrane z okazji 15-lecia Szkoły Wajda School & Studio do Festiwalu Filmu PATRZ WIĘCEJ. W pierwszym bloku pokazu, który odbędzie się w pałacowym Kinie KADR 5 października o 17:00, zobaczymy filmy: Koniec Świata, Kiedy będę ptakiem oraz Paparazzi. Blok I zostanie rozpoczęty krótką prelekcją dyrektora Wajda Studio - Katarzyny Madaj-Kozłowskiej, a koniec uświetniony biletowanym koncertem Mai Koman w Piwnicy Teatralnej PKZ.

Festiwal Filmu PATRZ WIĘCEJ zaprasza do oderwania się od przyzwyczajeń, do otwarcia się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy – film dokumentalny. Festiwal PATRZ WIĘCEJ to 6 filmów wybranych spośród tych, które były prezentowane z okazji 15-lecia Szkoły Wajda School & Studio.

  • Koniec Świata – reżyseria Monika Pawluczuk

Kameralny, autorski film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy. W tę jedną noc podobną do wielu innych ludzie w dużym mieście nękani samotnością chcą z kimś porozmawiać. Radio jest motywem łączącym ten nocny świat – słyszymy je w karetce, w monitoringu miejskim, gdzie na dziesiątkach ekranów widzimy nocne życie miasta. Radio jest klamrą spajającą film oraz źródłem najważniejszych pytań. W 2016 r. dokument znalazł się na liście filmów ubiegających się o nominacje do Oscarów 2017. Film Koniec Świata zdobył łącznie 13 nagród na festiwalach filmowych.

Czas trwania filmu: 38 minut

  • Kiedy będę ptakiem – reżyseria Monika Pawluczuk

Film opowiada historię Madżi – kobiety z birmańskiego plemienia Kajan, która w podeszłym wieku zakłada na szyję metalowe obręcze tylko po to, żeby zarobić na utrzymanie jako atrakcja turystyczna w Tajlandii, dokąd uciekła wraz z mężem i synami. W Birmie, gnębionej przez oddziały junty rządzącej krajem, została ich córka. W obawie o jej bezpieczeństwo rodzice postanawiają sprowadzić ją do Tajlandii. Czekanie na nią, pełne niepokoju i napięcia, wyznacza rytm i strukturę filmu. Obraz Kiedy będę ptakiem zdobył łącznie dziewięć nagród na festiwalach filmowych.

Czas trwania filmu: 28 minut

  • Paparazzi – reżyseria Piotr Bernaś

Film Piotra Bernasia opisuje kulisy budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu. Paparazzi to pierwszy polski film o tej tematyce. Pokazuje najważniejsze w Polsce wydarzenia medialne roku 2010 z punktu widzenia codziennej pracy paparazzi – od polowania na Romana Polańskiego po wypadki związane z katastrofą smoleńską. Jednak na pierwszym planie rozgrywa się dramatyczna historia człowieka, który codziennie dokonuje kontrowersyjnych wyborów i ponosi ich konsekwencje na gruncie emocjonalnym, osobistym i etycznym. Tytułowy bohater okazuje się równie bezwzględny wobec siebie, jak wobec świata, na który poluje. Paparazzi to film o świecie pogubionych wartości i nagiętych zasad – pokazuje jednak, że zawsze mamy szansę, aby zdecydować, jakim człowiekiem będziemy jutro. Film Paparazzi zdobył łącznie 10 nagród na festiwalach filmowych.

Czas trwania filmu: 33 minuty

                                          

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia