Repertuar

Dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood - koncert Tymon & The Transistors

Data wydarzenia:
06 Październik 2017 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
20 zł - dostępne od 4.09.2017

 

Zatrzymaj Wojnę! – to nazwa ostatniej płyty zespołu Tymon & The Transistors, stanowiąca muzyczny manifest antywojenny oparty na tekstach znanych autorów polskich i rosyjskich. To właśnie utwory z tej płyty będziemy mogli głównie usłyszeć podczas koncertu na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębiewood 6 października o godz. 19:00. Koncert jest składową projektu PATRZ WIĘCEJ.

Grupa Tymon (Tymański) & The Transitors powstała latem 2002 r. w Olecku na potrzeby współpracy przy filmie Wesele Wojtka Smarzowskiego. Soundtrack zyskał uznania krytyków, tym samym zdobywając liczne nagrody m.in. Orła Akademii Filmowej 2003 oraz Złotą Kaczkę czasopisma Film. W 2006 r. kwartet wydał drugi album Don't Panic! We're From Poland, na którym znalazły się również utwory napisane wspólnie z Robertem Brylewskim – ikoną polskiego rocka alternatywnego. Słynny Afa współtworzył z Tranzystorami również ich szóstą płytę Polskie gówno, stanowiącą jednocześnie muzykę do filmu o tym samym tytule. Musical otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia w tym: nagrodę w kategorii Inne Spojrzenie na Polskim Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Grand Prix i nagrodę za muzykę na Koszalińskim Festiwalu Młodzi i film. W 2009 r. Tymon & The Transitors wydali płytę Bigos Heart, na którym gościnnie wystąpili Leszek Możdżer i Grzegorz Halama. Rok później album zdobył Fryderyka w kategorii Alternatywny Album Roku.

W lutym 2017 r. odbyła się premiera siódmego albumu zespołu Zatrzymaj Wojnę!. Płyta zawiera dziesięć utworów o tematyce antywojennej, napisanych przez głośnych autorów polskich i rosyjskich. ​Na płycie znalazły się przejmujące piosenki m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, grup Akwarium i Aukcjon oraz Republiki, Siekiery i Brygady Kryzys. Aranżacje czerpią z różnych stylistyk, od synth popu i cyber punka do jazzu i rumby, ocierając się o formalny eksperyment.

                                         

 

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia