Repertuar

Dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood - koncert PIANO.PL

Data wydarzenia:
07 Październik 2017 godz. 17:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
20 zł - dostępne od 5.09.2017

 

Fortepian to polska specjalność, dlatego 7 października o 17:00 w Sali Teatralnej PKZ będziemy świadkami muzycznego hołdu złożonego polskiej pianistyce w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębiewood. Dorota Miśkiewicz wraz z Atom String Quartet oraz trzema, należącymi do różnych pokoleń pianistami wykona koncert będący kameralną wersją projektu PIANO.PL.

Koncert PIANO.PL jest kontynuacją bezprecedensowego wydarzenia zrealizowanego w maju 2016 roku w Warszawie, podczas którego na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz i Atom String Quartet zaprezentowali się najwybitniejsi muzycy polskiego fortepianu. Płyta z rejestracją koncertu miała swoją premierę 28 października 2016 r. wywołując ogromne uznanie krytyków i środowiska muzycznego, które przełożyło się na przyznanie płycie m.in. nagród JAZZ TOP 2016 oraz nominacji do nagrody Fryderyki 2016.

Na koncert w ramach Dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębiewood składać się będą piosenki należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór podyktowany został osobistymi sympatiami Doroty, subiektywnym odczuwaniem muzyki i tekstu. Decyzje aranżacyjne dotyczące wybranych utworów pozostawione zostały pianistom. Niektóre aranżacje są zaskakujące, pokazują nowe oblicze mniej lub bardziej znanych piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają!

Wykonawcy:

  • Dorota Miśkiewicz – śpiew
  • Andrzej Jagodziński – fortepian
  • Michał Tokaj – fortepian
  • Piotr Orzechowski (Pianohooligan) – fortepian

Atom String Quartet:

  • Dawid Lubowicz – skrzypce
  • Mateusz Smoczyński – skrzypce
  • Michał Zaborski – altówka
  • Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia