Repertuar

Dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood - koncert Julia Marcell Trio

Data wydarzenia:
13 Październik 2017 godz. 17:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
20 zł - dostępne od 8.09.2017

 

Artystka, która swój międzynarodowy sukces zawdzięcza swojemu talentowi, odwadze i dobroci swoich internetowych fanów, którzy zafundowali jej 4 albumy – Julia Marcell. Jej koncert z utworami z najnowszej płyty Proxy będzie muzycznym zwieńczeniem Dąbrowskiego Festiwalu Kultury Zagłębiewood. Zagra ona wraz ze swoim trio 13 października o godzinie 17:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Julia Marcell – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Ma na swoim koncie 4 albumy – ufundowane dzięki internautom It Might Like You z 2008 r., June z roku 2011 – z piosenkami Matrioszka i Echo, które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, Sentiments z 2014 r. oraz najnowsza, pierwsza w całości polskojęzyczna płyta PROXY.

Julia została laureatką prestiżowych nagród m.in.: Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna, Fryderyka 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce – ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Obok własnych piosenek, pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka Jak całkowicie zniknąć oraz sztuk teatralnych Kamienne niebo zamiast gwiazd i Kronos w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach – SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.

Skład trio:
Julia Marcell
Anna Prokopczuk
Gosia Dryjańska

Fot. Sonia Szostak

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia