Repertuar

Dąbrowa łączy pokolenia - koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem

Data wydarzenia:
06 Wrzesień 2017 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
BILETÓW BRAK

We wrześniu, po wakacyjnej przerwie, znów spotkamy się na koncercie z cyklu Dąbrowa łączy pokolenia. Muzyczne wydarzenie odbędzie się 6 września o godz. 18:00, a na scenie Sali Teatralnej PKZ staną Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem.

Andrzej Sikorowski - absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju, a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem (Pasjans na dwóch). Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą Dziennika Polskiego, Przekroju i Hustlera. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego Kap. Kap, płyną łzy, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa czy Ale to już było dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 r. występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.

Maja Sikorowska - wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu, a także licencjat na krakowskiej AWF. Przez wiele lat wokalistka zespołu Pod Budą z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 r. koncertuje z zespołem własnym u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków. Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę Kraków-Saloniki (platynowa płyta), nominowaną w 2006 r. do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami Śniegu cieniutki opłatek, w 2010 r. płytę Sprawa rodzinna, w 2016 r. ukazał się ich najnowszy album Okno na Planty. Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 r. nagrała płytę Avra oraz z krakowskim zespołem Sokół Orkestar. Podejmuje również własne próby kompozytorskie.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia