Repertuar

Dąbrowa Górnicza gra dla WOŚP!

Data wydarzenia:
30 Styczeń 2022 godz. 14:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Już 30 stycznia odbędzie się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jak co roku Dąbrowa Górnicza gra razem z WOŚP i zachęca wszystkich mieszkańców do wsparcia tej inicjatywy!

30. Finał zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Hasło przewodnie tegorocznego finału to "Przejrzyj na oczy"!

W ciągu 29. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld zł i kupiła ponad 67300 urządzeń. Przykładowo Zagłębiowskie Centrum Onkologii od 2018 otrzymało od Fundacji WOŚP darowizny rzeczowe o wartości około 700000 zł; m.in. respiratory, kardiomonitory, łóżka szpitalne, inkubatory zamknięte oraz USG.

Pałac Kultury Zagłębia również gra z WOŚP! Dlatego zapraszamy 30 stycznia do wzięcia udziału w:

g. 14:00-20:00 – stoiska w PKZ
g. 17:00 – koncert zespołu Cartel
g. 18:00 – koncert Gabi Foksa
g. 19:00 – koncert zespołu Funkylogic

W PKZ będzie miał też siedzibę sztab wolontariuszy V Liceum Ogólnokształcącego.

Jak wesprzeć WOŚP?

W tym roku, tak jak w ubiegłym, część zbiórek prowadzona jest wirtualnie. Oczywiście w dniu finału – 30 stycznia – będzie można dorzucić swoją cegiełkę do puszek wolontariuszy na ulicach miast, ale już dziś warto wesprzeć WOŚP. Zachęcamy do wsparcia sztabów z Dąbrowy Górniczej: Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych, Młodzieżowej Rady Miasta, Szkoły Podstawowej nr 7, V Liceum Ogólnokształcącego, Szkoły Podstawowej nr 10 i Hufca ZHP.

Już teraz można wpłacić pieniądze do eSkarbonek sztabów.

Miasto wspiera pracę sztabów i wolontariuszy udostępniając miejskie budynki i cały czas współpracując z wolontariuszami – sztab Młodzieżowej Rady Miasta ma siedzibę w Warsztacie Fabryki Pełnej Życia, a Dąbrowskiego Forum Organizacji Pozarządowych w Centrum Aktywności Obywatelskiej.

Więcej informacji o 30. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na stronie dabrowa-gornicza.pl.

Lokalizacja na mapie