Kino

Człowiek z magicznym pudełkiem - seans filmowy

Data wydarzenia:
31 Październik 2017 godz. 19:30
Pokaż wszystkie
  • 27 Październik 2017 godz. 19:30
  • 28 Październik 2017 godz. 19:30
  • 29 Październik 2017 godz. 19:30
  • 30 Październik 2017 godz. 19:30
  • 31 Październik 2017 godz. 19:30
w lokalizacji: Kino KADR
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 14 zł
Ulgowy - 12 zł

Gatunek: romans/Sci-Fi, kraj produkcji: Polska, 2017 czas trwania: 108 min
Reżyseria: Bodo Kox, Obsada: Olga Bołądź, Piotr Polak, Sebastian Stankiewicz

Bodo Kox – twórca wielokrotnie nagradzanej Dziewczyny z szafy, najlepszego polskiego filmu MFF Camerimage, powraca z kolejnym projektem. Najnowsze dzieło laureata nagrody Polskiej Akademii Filmowej – Człowiek z magicznym pudełkiem – to niezwykła historia miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. Scenariusz „Człowieka z magicznym pudełkiem” otrzymał specjalne wyróżnienie w prestiżowym konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego w Cannes. Film znalazł się w prestiżowym gronie filmów nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W październiku 2017 roku obraz zostanie pokazany na 33. Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz na 22. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Busan.

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

Za zdjęcia do Człowieka z magicznym pudełkiem odpowiadają wybitny polski operator Arkadiusz Tomiak (Obława, Dziewczyna z szafy, Karbala) oraz debiutujący w pełnym metrażu Dominik Danilczyk. Scenografia to dzieło Wojciecha Żogały, wielokrotnie nagradzanego, m.in. za film Łukasza Palkowskiego Bogowie na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2014 roku. Kostiumy stworzyła Katarzyna Adamczyk, która z Bodo Koxem pracowała przy jego poprzednim filmie Dziewczyna z szafy. Charakteryzacją zajęła się również nagrodzona w Gdyni za Bogów Agnieszka Hodowana, która współpracowała m.in. z Małgorzatą Szumowską przy Body/Ciało i Marcinem Wroną przy jego ostatnim filmie Demon. Za montaż odpowiedzialna jest Milenia Fiedler (Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, Dziewczyna z szafy, Wałęsa. Człowiek z nadziei, Katyń). Muzykę do filmu skomponował utytułowany włoski artysta Sandro Di Stefano.

źródło: kinoswiat.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia