Repertuar

Czerwone Gitary - koncert

Data wydarzenia:
02 Grudzień 2023 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna
Ceny biletów: 
100 zł | 110 zł
Pałac Kultury Zagłębia nie pośredniczy w sprzedaży biletów

2 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na wyjątkowe wydarzenie!

Legenda polskiej muzyki rozrywkowej - Czerwone Gitary zapraszają na swój Platynowy Koncert. Będzie to podsumowanie 55 letniej działalności zespołu. W programie, usłyszymy największe przeboje, które znają i śpiewają wszystkie pokolenia. Nie zabraknie też nowych propozycji oraz historii zespołu w przekazie multimedialnym. To trzeba zobaczyć na żywo!

Zespół powstał w 1965 roku w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń. Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity, które wszyscy znają i lubią: Taka jak ty, Historia jednej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Biały krzyż, Wróćmy na jeziora, Gdy kiedyś znów zawołam cię,  Kwiaty we włosach, Powiedz stary gdzieś ty był, Jesień idzie przez park. Do tej pory grupa wydała 15 albumów studyjnych, za które zdobyła wiele nagród, między innymi trofeum „MIDEM” w Cannes we Francji, za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca, Marmurowy Krążek – nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt i nagród na Festiwalu w Opolu.

Obecnie Czerwone Gitary tworzą:

Jerzy Skrzypczyk – perkusja, śpiew,
Mieczysław Wądołowski – śpiew, gitara akustyczna,
Arkadiusz Wiśniewski – gitara basowa i śpiew,
Dariusz Olszewski – gitara solowa, śpiew.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST AGENCJA ARTYSTYCZNA TAMADA.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia