Repertuar

cykl koncertowy OPARY GITARY

Data wydarzenia:
24 Kwiecień 2015 godz. 19:00
Pokaż wszystkie
  • 10 Kwiecień 2015 godz. 19:00
  • 24 Kwiecień 2015 godz. 19:00
w lokalizacji: Piwnica teatralna
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
10 zł

Zapraszamy na cykl koncertów których głównym motywem nie jest (jak to zwykle bywa) rodzaj muzyki, a instrument, w tym wypadku najbardziej znany strunowiec – GITARA.

Cykl opiera się na trzech bardzo klimatycznych koncertach, w piwnicy teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Publiczność będzie mieć okazję zapoznać się lub przypomnieć sobie twórczość  Jacka Kaczmarskiego, posmakować klimatu blues/rocka czy zanurzyć się w oparach piosenki autorskiej.

Każdy z tych koncertów to wyjątkowe i oryginalne spojrzenie na „wiosło”, które pozwala unosić się i dryfować po tafli muzyki tak samo bliskiej naszemu sercu, jak i tej znanej mniej, zapomnianej lub niedocenionej.

10.04.„TO MOJA DROGA Z PIEKŁA DO PIEKŁA” recital utworów Jacka Kaczmarskiego.
Jarek Cyba po raz kolejny zmierzy się materią i formą utworów Jacka Kaczmarskiego. Koncert ma także podwójne dno, bowiem odbędzie się w rocznicę śmierci barda. Podczas koncertu odbywać się będzie pokaz multimedialny opisujący życie i twórczość Jacka Kaczmarskiego.

24.04.Śląska Piwnica Artycha
Ten wieczór to koncert spod znaku piosenki poetyckiej w wykonaniu Jerzego Moskały z zespołem oraz duetu Zbyszek Teper i Rysiek Bernaś. Zbigniew Teper - Poeta, bard z Zagłębia. Członek Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego. Mieszka w Sosnowcu lecz emocjonalnie zahacza również o Śląsk.  Współpracuje ze Śląską Piwnicą Artycha, która działa pod patronatem Stowarzyszenia Dziedzictwo Kultury. Współpracuje także ze środowiskiem miasta Tychy. Obecnie pracuje nad wydaniem płyty pt. „Magiel czasu”.

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia