Repertuar

„Chodź ze mną do łóżka" - spektakl teatralny

Data wydarzenia:
18 Październik 2015 godz. 18:00 - 19:10
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Normalny - 20 zł
Ulgowe - brak

Obsada: Sonia Bohosiewicz

Reżyseria: Adam Sajnuk

Czas trwania: 70 minut (bez przerwy)

„Chodź ze mną do łóżka” to przejmująca opowieść o tym, że należy czerpać z życia pełnymi garściami. Ciepła, zabawna, wzruszająca sztuka, nie stroniąca od kolokwializmów i wulgaryzmówWbrew pikantnemu tytułowi, nie jest to komedia podszyta erotyzmem. To monodram opowiadający o losach 39-letniej kobiety, która na skutek tragicznego wypadku, zostaje przykuta do szpitalnego łóżka, tym samym stając się niewolnicą własnego ciała. Już po pierwszych minutach sztuki publiczność orientuje się, że wszystko co dzieje się na scenie jest iluzją – zobrazowaniem jej pragnień i wewnętrznej walki wobec tego co przyniósł los. Jej cierpienie skupia się na niemocy. Niemocy dalszego poznawania świata, realizacji swoich pasji i planów. Oddałaby wszystko, by znów mieć kontrolę nad swoim ciałem. Sztuka to prawdziwy popis umiejętności aktorskich Sonii Bohosiewicz.

Sonia Bohosiewicz - ceniona, wielokrotnie nagradzana aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Silna, charyzmatyczna, przykuwająca uwagę widza nawet w drugoplanowych rolach. Członek Polskiej Akademii Filmowej, przez niemal 10 lat związana z krakowskim Starym Teatrem im. H. Modrzejewskiej oraz z Teatrem im. J. Słowackiego. Użyczała swojego głosu postaciom animowanym. Brała udział w festiwalach piosenki, na swoim koncie ma wiele ról w spektaklach Teatru Telewizji. Od paru lat związana z krakowską Grupą Rafała Kmity. Znana zarówno z ról komediowych, jak i dramatycznych. 
Zagrała w serialu „Usta Usta”, „39 i pół” oraz w serialu Telewizji Polskiej „Czas honoru”. Za swoją pierwszą dużą rolę Hanki w polskiej komedii „Rezerwat”, otrzymała główną nagrodę na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Zagrała w  wielu polskich produkcjach takich jak m.in. „Spis Cudzołożnic”, „Syberiada Polska”, „Fotograf”, „Obława” i „Obywatel”, a także wcieliła się w niezwykle barwną postać Nataszy w filmie „Wojna Polsko-Ruska” na podstawie powieści Doroty Masłowskiej.

Rola w monodramie „Chodź ze mną do łóżka" przyniosła Soni Bohosiewicz Różę Gali 2014 w kategorii „Teatr”.

Spektakl odbędzie się w ramach Festiwalu Kultury Zagłębiewood.

źródło: teatrpolonia.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia