Repertuar

China Symphony Orchestra - ODWOŁANY

Data wydarzenia:
07 luty 2020 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ

UWAGA! Informujemy, że z przyczyn niezależnych od Pałacu Kultury Zagłębia, koncert China Symphony Orchestra został odwołany. 

Po raz pierwszy na deskach Pałacu Kultury Zagłębia. Po raz pierwszy w Polsce. Koncert China Symhony Orchestra na deskach dąbrowskiego pałacu 7 lutego o 19:00.

Zespół China Symhony Orchestra tworzą niezwykle utalentowani instrumentaliści, absolwenci renomowanych akademii muzycznych w Europie i Azji. Orkiestrze towarzyszyć będą znakomici chińscy soliści - śpiewacy operowi występujący na najbardziej prestiżowych scenach międzynarodowych. Podczas cyklu koncertów zaprezentują się m.in.: Chaoran Zuo, Erni Deng, Linhao Qin, Yang Liu, Yuexin Liu. Są to laureaci wielu światowych konkursów; młodzi, zdolni, obdarzeni poczuciem humoru, charyzmą i pasją do śpiewania. Od lat z powodzeniem łączą różne gatunki muzyczne, goszcząc na największych scenach filharmonicznych i operowych.

Łącznie na scenie zobaczymy ponad 50 chińskich artystów, a w programie zaprezentowane zostaną największe przeboje muzyki klasycznej, pieśni neapolitańskie oraz arie operowe i operetkowe, w tym kilka wyjątkowych arii chińskich zaaranżowanych specjalnie na orkiestrę.

Zabrzmią m.in. takie przeboje jak: Core ’ngrato, Musica proibita, No puede ser, Uwertura do Carmen, Quando men vo, Besamo Mucho, O Sole mio, Czardasz i wiele, wiele innych. Ponadto podczas koncertu usłyszymy utwory Mozarta, Bizeta, Gounoda, Chopina. Specjalnie dla państwa jedno z najsłynniejszych dzieł tego znanego na całym świecie polskiego kompozytora wykona znakomita pianistka - Xuancen Guo. Wieczór będzie pełen muzycznych niespodzianek. Uchylając rąbka tajemnicy już dziś możemy zdradzić, że nasi artyści przygotowali również coś w języku polskim...

Koncert to doskonała okazja do zapoznania się z kulturą chińską oraz jej ciekawym instrumentarium - często bardzo odmiennym konstrukcyjnie i brzmieniowo od tego, które znamy. Koncerty uświetni m.in. hulusi - popularny wśród mniejszości etnicznych zamieszkujących prowincję Yúnnán tradycyjny chiński dęty instrument muzyczny. Orkiestra z towarzyszeniem solistów z pewnością oczaruje wirtuozerią, dowcipem oraz scenicznym wdziękiem nawet najbardziej wymagających widzów i poderwie publiczność z krzeseł prezentując bardzo zróżnicowany, lecz doskonale wszystkim znany repertuar - począwszy od muzyki klasycznej i romantycznych arii operowych po światowe hity muzyki rozrywkowej.

Przed nami unikalne kulturalne wydarzenie oraz prawdziwa muzyczna uczta, której po prostu nie można przegapić!

ORGANIZATOR
Gambo Music
biuro@gambomusic.pl
725 860 101

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia