Repertuar

Belfer - spektakl teatralny

Data wydarzenia:
20 Październik 2017 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Normalny - 70 zł
Ulgowy - 63 zł

Belfer - znakomity monodram równie znakomitego aktora - Wojciecha Pszoniaka - na deskach Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia! Sztuka w reżyserii Michała Kwiecińskiego będzie pierwszym spektaklem w jesiennym programie PKZ. Zapraszamy wszystkich wielbicieli teatru jednego aktora 20 października o godzinie 18:00!

Sztuka Belfer autorstwa belgijskiego dramaturga Jeana Pierre’a Dopagne’a to historia nauczyciela wykładającego literaturę w szkole dla tzw. trudnej młodzieży. Praca wykonywana do tej pory w poczuciu misji, zmienia się stopniowo w pełną nerwów grę, gdy codziennie przychodzi mu stawiać czoło uczniom mającym za nic wszelkie ideały. Jego poetycka natura musi zmierzyć się z zachowaniem młodzieży ogołoconej z jakiegokolwiek autorytetu… Wyreżyserowana przez Michała Kwiecińskiego sztuka pokazywana już była w kilkudziesięciu krajach na świecie, prowokuje do dyskusji i stawia wiele pytań dotyczących relacji nauczyciel-uczeń. Premierowe przedstawienie odbyło się w jesienią 2004 r. W rolę tytułowego belfra wcielił się jeden z najwybitniejszych polskich aktorów – Wojciech Pszoniak.

Fundamentalnie człowiek uczy się w dwóch miejscach: w domu i szkole. Mój monodram mówi o tym, jak kształtują się relacje między mentorem a uczniem oraz o degradacji naszej kultury i cywilizacji europejskiej – mówił Pszoniak w wywiadzie dla Polskiego Radia.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia