Repertuar

Back to Big Band - koncert w Parku Zielona

Data wydarzenia:
09 Lipiec 2017 godz. 18:00 - 19:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

9 lipca o godzinie 18:00 odbędzie się gościnny występ zespołu Back to Big Band w ramach cyklu koncertów w Parku Zielona. Na plenerowej scenie usłyszymy wielkie hity muzyki jazzowej, ale także popularnej i filmowej.

Back to Big Band to energiczna orkiestra jazzowa, złożona z utalentowanych muzyków młodego pokolenia, których łączy przyjaźń i pasja do wspólnego grania. Zespół działa nieprzerwanie od 2010 roku (wcześniej jako RoyalBand i Big Będzin Band) pod kierownictwem Romana Hyli, młodego, aczkolwiek już cenionego kompozytora i aranżera. Formacja, początkowo złożona z absolwentów PSM im. F. Chopina w Będzinie, w krótkim czasie powiększyła się o artystów z całego regionu, w tym studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół współpracuje m.in. z Henrykiem Kuźniakiem, twórcą ścieżki dźwiękowej do takich filmów jak VaBank i Seksmisja oraz Krzesimirem Dębskim, kompozytorem i dyrygentem. W swoim repertuarze big band ma wiele autorskich utworów oraz oryginalnie zaaranżowanych coverów, które prezentuje na wielu krajowych scenach, porywając publiczność swoją pasją i energią.

Skład zespołu:

Bandleader: Roman Hyla
Saksofon: Alan Kuc, Mateusz Białas, Kamil Kowalczyk, Wojciech Pawlik, Piotr Łata, Przemysław Papiernik
Klarnet: Alan Kuc, Patryk Śliskowski
Trąbka: Piotr Garczyk, Filip Żółtowski, Gabriela Mirek, Sebastian Baczewski, Magdalena Świętek
Puzon: Krzysztof Mencner, Michał Bzowski, Wojciech Grela, Karol Kopka, Adam Chwist, Piotr Niesporek
Piano: Robert Szewczuk, Patryk Śliskowski
Perkusja: Zbigniew Świerkot
Wokal: Dominika Hamera, Magdalena Pikuła, Basia Dratwińska, Konrad Bilski
Bas: Maciej Kuś
Gitara: Wojciech Rudy

Fot. Konrad Tułak

UWAGA! W przypadku niesprzyjającej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej PKZ, gdzie przed wejściem będzie można odebrać darmową wejściówkę na dany koncert. Wejściówki będą również dostępne na stronie i w Kasie PKZ.