Repertuar

Atrakcyjny pozna panią... - spektakl

Data wydarzenia:
23 Marzec 2018 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Parter - 75 zł | 85 zł
Balkon - 50 zł

Informujemy, że na portalu Kup bilecik bilety na spektakl były sprzedawane na godz. 18:00. Potwierdzamy, że spektakl odbędzie się o godz. 19:00. Bilety z wcześniejszą godziną zachowują ważność.

23 marca o godz. 19:00 na deskach Pałacu Kultury Zagłębia zobaczymy spektakl Atrakcyjny pozna panią... opowiadający historię polskiego kawalera poszukującego żony. Sztuka pełna zabawnych sytuacji i zwrotów akcji.

Atrakcyjny pozna panią... to kultowa już komedia, która powstała w 2000 roku, od razu stając się prawdziwym hitem teatralnym. Blisko 1000 prezentacji w Polsce i za granicą, komedia ta była także pierwowzorem popularnego filmu o tym samym tytule. Atrakcyjny... powrócił na scenę w 2016 roku w nowej odsłonie i gwiazdorskiej obsadzie.

Sztuka napisana i wyreżyserowana przez Marka Rębacza, autora takich hitów jak Dwie morgi utrapienia, Basia sama w domu, Egzektur czy Maciejowe podwórko, a także scenariusza do filmu Zróbmy sobie wnuka.

Jeszcze niedawno bez specjalnego skrępowania używano określeń "stara panna" czy "stary kawaler". Dziś, w dobie poprawności, te same osoby nazywamy singlami. Stary kawaler był pośmiewiskiem, a stara panna obiektem żartów. Do singli zaś przylgnęło bezpieczne określenie "samotnych z wyboru". Atrakcyjny pozna panią… nie jest komedią o singlach po japońsku, grecku, czy żydowsku. Jest prawdziwą, polską, historią o Stasiu - starym, wiejskim, kawalerze, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Daje prasowy anons i kłamie w nim ile wlezie. Podaje się za przystojnego i majętnego biznesmana, mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości mieszka w rozpadającej się chałupie i sama uroda Stasia pozostawia wiele do życzenia. Marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych pismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty. W miłosnych rozterkach, dzielnie wspiera Stasia jego wierny druh - Rysio, wieloletni przyjaciel i kompan "do szklanki". Stasio zaś wspiera dobrym słowem i doświadczeniem Wojtka - młodego sołtysa, nieszczęśliwie zakochanego w jakiejś tam Mariolce. Mija kilka dni i anons przynosi zaskakujący skutek: do wsi przyjeżdża piękna, młoda, dziewczyna, wyglądająca jak prawdziwa dama... I dopiero teraz zaczynają się prawdziwe kłopoty i prawdziwe kłamstwa.

Obsada:
Mikołaj Roznerski
Sylwester Maciejewski
Lech Dyblik
Adriana Kalska
Elżbieta Jarosik
Aleksandra Nieśpielak

Scenariusz i reżyseria: Marek Rębacz
Produkcja i organizacja spektaklu: Katarzyna Rębacz oraz Piotr Rębacz

Czas trwania spektaklu: 2h 10min. z przerwą

Organizator:
Teatr Rębacz
Piotr Rębacz
tel. 606 949 494; 515 144 609
teatr.rebacz@gmail.com

Bilety dostępna również na: kup bilecik

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia