Repertuar

Anna Hajduk-Rynkowicz - koncert z okazji urodzin Fryderyka Chopina

Data wydarzenia:
28 luty 2021 godz. 17:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
20 zł

28 lutego o 17:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert z okazji urodzin Fryderyka Chopina. Tego wyjątkowego dnia przy klawiaturze fortepianu zasiądzie Anna Hajduk-Rynkowicz - utalentowana, wielokrotnie nagradzana pianistka z Dąbrowy Górniczej. Gościnnie w koncercie wystąpi flecistka - Marcelina Sankowska.

Program koncertu:

Anna Hajduk-Rynkowicz - fortepian

Fryderyk Chopin:

  • Walc Es-dur op. 18
  • Preludium As-dur op. 24 nr 17
  • Ballada As-dur op. 47
  • Nokturn Des-dur op. 27 nr 2
  • 4 Mazurki op. 17: B-dur nr 1, e-moll nr 2, As-dur nr 3, a-moll nr 4
  • Andante spianato i Polonez Es-dur op. 22

*****
Marcelina Sankowska - flet, Anna Hajduk-Rynkowicz - fortepian

  • Fryderyk Chopin - Wariacje na temat Rossiniego na flet i fortepian
  • Fryderyk Chopin / Pauline Viardot - Mazurki (wybór)

Zanim zdecydują się Państwo wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM korzystania z obiektu w trakcie trwania pandemii koronawirusa.

Anna Hajduk-Rynkowicz – pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem) oraz studiów pianistycznych w Schola Cantorum w Paryżu. Regularnie koncertuje na polskich i zagranicznych estradach, głównie z repertuarem chopinowskim i współczesnym. Od lat współpracuje jako solistka i kameralistka z Filharmonią Narodową w Warszawie. Występowała z recitalami m.in. na Węgrzech, we Włoszech, Belgii, Francji, Austrii oraz Kambodży. Z sukcesami koncertuje także ze swoim Olympus Mons Trio. Laureatka polskich i zagranicznych konkursów pianistycznych oraz uczestniczka I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie (2018). W 2018 roku nagrała wraz z Anną Riveiro płytę Ahavat Olam. Miłość wieczna., na której znalazły się jej fortepianowe aranżacje pieśni hebrajskich. Wzięła także udział w nagraniu płyty Percussion visions z utworami Edwarda Sielickiego. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wielokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej. W 2012 roku została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za całokształt twórczości artystycznej. Publiczność miała okazję zobaczyć artystkę podczas pierwszego pałacowego koncertu z okazji urodzin F. Chopina w 2016 roku, kiedy to występowała wraz ze swoim ówczesnym nauczycielem, włoskim mistrzem fortepianu - Maurizio Morettim. 

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia