Kino

Alfie, mały wilkołak - seans filmowy dla dzieci

Data wydarzenia:
23 Maj 2015 godz. 15:00 - 16:40
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 9 zł
Ulgowy - brak

Film z lektorem dla dzieci w wieku od lat 6+

Gatunek: familijny (aktorski), produkcja: Dania 2011, czas trwania: 95 minut
Reżyseria: Joram Lürsen, obsada: Ole Kroes, Maas Bronkhuyzen, Remko Vrijdag, Kim van Kooten

Alfie ma kochających rodziców i starszego brata, jednak czuje, że jest inny. Jego podejrzenia okazują się prawdą. Pewnej nocy chłopiec odkrywa, że jest… wilkołakiem. Pełna ciepła i niezwykłych przygód adaptacja pierwszej części serii książek autorstwa Paula van Loona. Opowieść o miłości, rodzinie i akceptacji.

Wychowujący się w zastępczej rodzinie mały Alfie przeżywa zaskoczenie, gdy w swoje siódme urodziny nagle przeistacza się w małego wilkołaka. Nie wie, co się z nim dzieje, i boi się wyjawić sekret rodzicom w obawie, że go nie zaakceptują. W dzień nieśmiały i spokojny chłopiec z nadejściem nocy zmienia się w małego wilczka – rozbrykanego, odważnego i nieco nieprzewidywalnego. Tylko starszy brat zna jego tajemnicę i pomaga mu ją ukrywać przed dorosłymi. Alfie, mały wilkołak porusza wiele ważnych tematów, takich jak inność, strach przed odrzuceniem, braterska miłość czy akceptacja samego siebie, a przy tym jest wspaniałym filmem przygodowym dla najmłodszych. Szczególne emocje może wzbudzić niezwykły kostium i charakteryzacja Alfiego zmieniającego się w wilkołaka – przygotowane z poczuciem humoru i dostosowane do dziecięcych wyobrażeń.

o reżyserze: Joram Lürsen (ur. 1963 ) – ukończył wydział produkcji oraz montażu w Akademii Filmowej w Amsterdamie. Reżyser filmów fabularnych, zdobywca wielu nagród (m.in. za film familijny In Orange). Jego film All is love był sukcesem komercyjnym w Danii. Historię Alfiego przeniósł na ekran po lekturze wraz ze swoimi dziećmi popularnej w Danii serii książeczek o małym wilkołaku autorstwa Paula van Loona.

strefa rodzica:

Alfie mały wilkołak ANALIZA PSYCHOLOGICZNA

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Dzieciaki na horyzoncie" to hasło kampanii towarzyszącej wszystkim działaniom Stowarzyszenia Nowe Horyzonty kierowanym do najmłodszych widzów, ich rodziców i opiekunów. Jej celem jest zachęcanie do rodzinnych filmowych wypraw do kina, wspólnego przeżywania i bawienia się filmami. Kampanię wspierają ludzie kultury i mediów, którzy sami są rodzicami: Katarzyna Bonda, Novika, Maja Ostaszewska, Katarzyna Stoparczyk i Adam Woronowicz. Poza dystrybucją dziecięcego kina, organizacją filmowych wydarzeń, działalnością edukacyjną Stowarzyszenie Nowe Horyzonty wspiera i inspiruje także twórców dziecięcego kina. Dla profesjonalistów przygotowane zostały warsztaty FILMS FOR KIDS.Pro. Ich efektem będą nowe scenariusze dziecięcych filmów.

Więcej informacji na: www.dzieciakinahoryzoncie.pl oraz www.facebook.com/dzieciakinahoryzoncie

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia