Galeria

9. Międzynarodowe Biennale Miniatury - wernisaż wystawy

Data wydarzenia:
17 luty 2017 godz. 17:00
Lokalizacja:
Galeria sztuki PKZ
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

11 czerwca 2016 roku w Ośrodku Promocji Kultury w Częstochowie rozstrzygnięto konkurs 9 Międzynarodowego Biennale Miniatury, którego partnerem jest Pałac Kultury Zagłębia. Na dziewiątą edycję konkursu 325 autorów z całego świata nadesłało ogółem 887 prac. Komisja konkursowa postanowiła zakwalifikować na wystawę 277 prac, które od 17 lutego będzie można zobaczyć w Galerii Sztuki PKZ. Tego dnia o godzinie 17:00 odbędzie się uroczysty wernisaż wystawy.

Wystawa 9 Międzynarodowego Biennale Miniatury to gratka dla wszystkich miłośników sztuki. Podczas wystawy, która potrwa od 17 lutego do 19 marca br., będzie można zobaczyć prace autorów z każdego zakątka świata m.in.: Australii, Rumunii, Anglii, Tajwanu, Finlandii czy Serbii. To niezwykła okazja, by poznać różnorodne techniki tworzenia miniatur, które stanowią jedną z najcięższych form sztuki. W ramach wystawy planowane są warsztaty z linorytu dla młodzieży i dorosłych. Odbędą się również warsztaty dla grup zorganizowanych pt.: Mała - wielka forma, przeznaczone dla przedszkoli i szkół podstawowych. Zapraszamy wszystkich do Galerii PKZ od 17 lutego!

Więcej informacji na oficjalnej stronie konkursu

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia