Repertuar

45-lecie pracy twórczej Leszka Wierzchowskiego - wieczór poetycki

Data wydarzenia:
18 luty 2016 godz. 17:00
Lokalizacja:
"Agora" Duża
Ceny biletów: 
Wstep wolny (za okazaniem biletu lub zaproszenia), liczba miejsc: 80

18 lutego o godzinie 17.00, w Sali Agora odbędzie się wieczór poetycki z okazji 45-lecia pracy twórczej Pana Leszka Wierzchowskiego. Wieczór umilać nam będzie również muzyka w wykonaniu Michała Walkowicza (pianino).

Twórczość Leszka Wierzchowskiego cechuje autentyczny, zdrowy humor i błyskotliwy dowcip. Autor umiejętnie wykorzystuje komizm słowa i sytuacji. Niejednokrotnie czerpie twórcze możliwości z formalnych i słownych walorów fraszki jako gatunku literackiego.

Jego fraszki stanowią niezwykły podręcznik o walorach edukacyjnych: barwne słownictwo, bogactwo porównań, wielość znaczeń – to wszystko przyciąga uwagę, porywa i unosi duszę odbiorcy.

Leszek Wierzchowski: urodził się 1949 roku w Zawierciu, ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie aktualnie mieszka. Regent Polskiego Ruchu Monarchistycznego. W latach 70. za walory literackie fraszek otrzymał stypendium Związku Literatów Polskich, którego obecnie jest członkiem. W latach 70. i 80. członek ugrupowań literackich: Poetyckiego Towarzystwa Wolonistów we Wrocławiu oraz Grupy Literackiej im. Władysława Sebyły w Częstochowie. Autor 3-ech utworów dramatycznych – akacja najbardziej znanego „Milenium” rozgrywa się w najgorętszych dniach 1980 roku w stoczni gdańskiej; ukazuje losy bohaterów na tle przełomowych wydarzeń w dziejach polskiego narodu. Fraszki jego autorstwa publikowane są stale na łamach bydgoskiego miesięcznika literackiego „AKANT” oraz miesięcznika społeczno-kulturalnego „ŚLĄSK”.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
"Agora" Duża

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia