Galeria

40-lecie Zespołu Szkół Plastycznych - wystawa uczniów

Data wydarzenia:
05 Październik 2018 godz. 08:00 - 16:00
Lokalizacja:
Galeria sztuki PKZ
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Z okazji 40-lecia istnienia placówki, w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się wystawa prac uczniów, na której zostaną zaprezentowane dzieła malarskie, reklamowe, szklane, witraż, grafika i rysunek. Wystawa będzie dostępna w Galerii Sztuki od 26 września do 5 października.

 

Dąbrowski "Plastyk" powstał 20 czerwca 1978 r., a w pierwszej klasie znalazło się 40 osób. Z roku na rok szkołą interesowało się coraz więcej młodych ludzi, którzy uczyli się jak tworzyć, organizować wystawy, dokonywać selekcji prac i odpowiednio je reklamować. W grudniu 1992 r. w Pałacu Kultury Zagłębia odbyła się pierwsza aukcja prac uczniów, a w 1998 r. szkole nadano imię Tadeusza Kantora. Rok później, ze względu na reformę szkolnictwa, "Plastyk" otworzył swe podwoje również dla młodszych adeptów sztuki i obok liceum zaczęła funkcjonować Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych, a całą placówkę nazwano Zespołem Szkół Plastycznych. Nowe liceum czteroletnie zastąpiło dawne, w którym nauka trwała 5 lat. Szkoła pęczniała od uczniów, pędzli i idei. Pojawiły się pracownie reklamy wizualnej, fotograficzne, informatyczne, komputerowe i malarskie.

Źródło: zspdabrowa.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia